07. februara 2016. 058.ba

Foto arhiva

Foto arhiva

Derbi pripao Fočacim

ROGATICA – Derbi poslednjeg kola prvog dijela prvenstva prvoligaškog karavana RS između košarkaša Rogatice i Sutjeske u potpunosti je ispunio očekivanja. U veoma borbenoj i do kraja nezvjesnoj utakmici trijumfovali su Fočaci i učvrstili se u vrhu tabele na drugoj poziciji.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon tri minuta igre vodili su 2:9, a onda su se probudili domaći košarkaši koji prave seriju od 15:0 što su znali i da očuvaju do kraja prvog kvartala koji su okončali vođstvom 21:11.

U drugoj četvrtini igrači Sutjeske su zaigrali dosta angažovanije, čvrsto u odbrani i efikasno u napadu pa su u potpunosti anulirali vođsto domaćeg tima pa čak i sa minimalnom prednošću otiši na odmor, bilo je 33:34.

I u nastavku gostujući košarkaši ne posustaju, istina i domaći tim drži priključak i u završnicu se ulazi sa vođstvom gostiju od tri poena razlike, na semaforu je stajalo 50:53.

U poslednoj dionici se vodi rovovska borba, igrači Sutjeske sredinom ovog dijela vežu tri “troke“ i prave osjetnu prednost, dva minuta prije kraja rezultat je glasio 60:66.

U presudnim trenutcima igrači Rogatice prave nekoliko grešaka a Fočaci mudro čuvaju rezultat, ipak u poslednjih tridesetak sekundi i domaći tim pogađa dvije trojke ali to nije bilo i dovoljno da se napravi preokret pa bodovi potpuno zasluženo odlaze u Foču.

U domaćem sastavu Miroslav Kovač je bio najistaknutiji sa 19 postignutih poena, dok su kod gostiju iz Foče Ivan Radović i Nemanja Sladoje uknjižili po 13 koševa. U šutu za tri poena ekipa Rogatice je imala učinak 16/5 dok su gosti od 30 pokušaja bili prescizni devet puta. Što se tiče slobodnih bacanja domaći tim je imao učinak 19/12 a gosti 12/8.

KK Rogatica – KK Sutjeska 66:69
(21:11; 12:23; 17:19; 16:16)