Rukometašice iz Goražda nadigrale Rogatičanke

10.04.2016.

ZRK Rogatica

ROGATICA – U komšijskom derbiju, kao što se i očekivalo, trijumfovale su iskusnije gošće iz Goražda.

Prvo pouvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri sa obostrano čvrstim odbranama ali ipak na odmor se otišlo sa dva gola prednosti u korist gošći, bilo je 6:8.

U natavku utakmice potpuno druga slika na terenu. Goraždanke su dodale gas i povećavale prednost iz minuta u minut pa su na kraju trijumfovale sa ubjedljivih 13:22.

U domaćem sastavu nešto iznad prosjeka je bila Anđela Delić koja je postigla četiri pogotka a u gostujućem sastavu dominirala je Armina Murić koja je sedam puta pogađala mrežu domaćeg tima.

ŽRK Rogatica – ŽRK Goražde 13:22 (6:8)