Zaslužena pobjeda Sutjeske protiv komšija iz Višegrada

27.04.2016.
Foto arhiva

Foto arhiva

FOČA – U podrinjskom derbiju Sutjeska je stigla do potpuno zaslužene pobjede protiv komšija iz Višegrada.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri. Dobre prilike za domaći tim su propustili Stojanović u 18, Mojović u 20. i Cicović u 24. minutu, a gosti su imali šanse u 30, kada je neprecizan bio Jevđević, slično kao minut kasnije Đurđević i Jovanović u 34. minutu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme domaći tim je stigao do vođstva. Igrao se 48. minut kada se nakon kornera lopte dočepao Dejan Drakul, prevario dva odbrambena igrača Drine HE i iskosa pogodio donji lijevi ugao gola Višegrađana.

Fočaci su prednost udvostučili u 68. minutu. Nakon što je Mojovićev šut odbranio golman Govedarica, nakratko je odbio loptu na koju je natrčao Stojanović i sa par metara glavom smjestio u gol Drine HE.

Konačan rezultat postavljen je u 87. mintu. Nakon što je Đurđević u svom kaznenom prostoru faulirao rezervistu Sutjeske Vladana Danilovića, sudija Karić je pokazao na bijelu tačku, a siguran sa 11 metara je bio najbolji akter ovog meča Nikola Mojović.

Sutjeska (F) – Drina HE (V) 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 D.Drakul u 48.; 2:0 Stojanović u 68.; 3:0 Mojović u 87. min. (11m).