Rogatički poletarci uspješni u Bijeljini

23. juna 2016. 058.ba

Poletarci Mladosti

Mladost se okitila bronzom

ROGATICA – Mladi fudbaleri iz škole fudbala rogatičke Mladosti iz generacije 2002-og godišta postigli su još jedan zapažen uspjeh. Na trurniru Dvorovi kup u Bijeljini izabranici Mladena Simsije u konkurenciji 16 klubova iz Srbije, Hrvatske i BiH su osvojili odlično treće mjesto i okitili se bronzanom medaljom.

U grupnoj fazi Mladost je u prvom susretu protiv domaćeg sastava Zenita igral 0:0 a potom su ostvarena dva trijumfa protiv Slobode iz Užica 2:1 i protiv Jedinstva iz Ročevića 1:0, osvojeno je 7 bodova i prvo mjesto u grupi.U četvrtfinalu Rogatičani su savladali Loznicu sa 2:0 a u polufinalu su se ponovo sastali sa rivalom iz grupe ekipom Zenita interesantno i ovaj put rezultat je bio 0:0 pa se pristupilo izvođenju penala u kojoj su nakon osam serija bili uspiješniji Bijeljinci i ostvarili pobjedu 6:5.

Nakon što se poletarci Mladosti nisu uspjeli plasirati u finale a po svijm ocjenama su to u potpunosti zaslužili odigrali su utješni meč za treće mjesto i savladali ekipu Slobode iz Tuzle sa 2:0.Na kraju treba posebno istaći da je za najboljeg igraša turnira proglašen član rogatičke Mladosti Luka Janković.