53. MOSI „Rogatica 2016“ – Kiša pokvarila raspoloženje [FOTO]

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 16. jula 2016. 058.ba

MOSI 4 (1)

ROGATICA – Dok su u četvrtak dva takmičara zbog vrućina zatražila ljekarsku pomoć, dotle su već u petak zbog promjene vremena i kuše mnogi cvokotali, a na pojedinim borilištima utakmice su odigravane na granici regularnosti. Na primjer, za utakmice u odbojci na pijesku, priličnije be bilo reći da su bile u blatu. Po kiši i mokrim terenima igrala se i košarka i odbojka, a i atletičari su jedva priveli kraju svoja takmičenja.

MOSI 4 (2)

Pošto su atletičari završili takmičenja, evo i konačnih rezultata. U bacanju koplja za žene pobijedila je Ana Bošković iz Mojkovca, koja je bacila 34,77 m ispred Milice Jović i Anđele Kovačević iz Sokoca, koje su bacile 31,77, odnosno 30,24 m.

Zlatnu medalju u skoku u vis ekipi Sokoca donijela je Milada Petrušić skokom od 155 cm, dok je najuspješnija Rogatičanka na petom mjestu skočila 130 cm.

MOSI 4 (3)

Zlato u trci na 200 metara osvojila je Kristina Radivojević iz Prijepolja u vremenu od 27,91, šesto mjesto u vremenu od 30,11 pripalo je Anđeli Bjeković iz Sokoca, a sedmo Ireni Ikonić iz Rogatice u vremenu od 30,49.

U skoku u dalj za muškarce pobjedio je Dragan Pešić iz Bijelog Polja sa rezultatom 5,87,a od komšija iz okoline peti je bio Boriša Cvijetić iz Sokoca koji je skočio 5,23.

MOSI 4 (4)

Trka na 3000 m okupila je 9 takmičara i najbrži je bio Miloš Pendić iz Čajetine sa vremenom 9:09,30, a na peto mjesto plasirao se Sreto Krstić iz Rogatice sa rezultatom 9:41,19.

MOSI 4 (5)

Kuglu je najviše bacio Armin Sinančević iz Prijepolja – 17,34 ispred Marka Lubarde iz Sokoca, koji je bacio 13,14, a najuspješniji Rogatičanin bio je Bojan Ašonja hicem od 12,01 m.

U trci na 200 m za muškarce pobijedio je Srđan Marić iz Bijelog Polja sa rezultatom 23,62, ispred Marka Jovičića iz Užica – 25,50 i Darka Rosića iz Rogatice – 24,65.

MOSI 4 (6)

Takmičenje su završili i strelci u obje konkurencije. Kod muškaraca najuspješniji je bio Nemanja Obradović iz Berana sa 186 od mogućih 200 krugova. Marinko Janković iz Sokoca je na 11. mjestu sa 173 i Boris Radović iz Rogatice na 16. sa 170 krugova.

I u konkurenciji žena prvo mjesto pripaloje Berancima. Zauzela ga je Beba Dabetić sa 182 kruga. Jovana Mačar i Suzana Samardžija iz Sokoca su na sedmom, odnosno osmom mjestu sa po 172 kruga, a najuspješnija Rogatičanka je Marija Lošić sa 168 krugova.

MOSI 4 (7)

Ostala takmičenja u ekipnim disciplinama (uglavnom polufinale i finale) nastavljaju se danas i o postignutim rezultatima informisaćemo večeras ili sutra.

Danas će se održati i takmičenja za osobe sa invaliditetom – „Para MOSI“. Ribolovci će se takmičiti na stazi u Višegradu, šahisti u zbornici Osnovne škole „Sveti Sava“ a strelci u Streljani pri Sportskoj dvorani u Rogatici.