„Varda“ ubjedljiva protiv „Bratunca“

23.01.2017.
Foto arhiva

Foto arhiva

VIŠEGRAD – Košarkaši „Varde HE“ savladali su na domaćem terenu ekipu „Bratunca“ sa 84:63 (21.16, 29:13, 13:17, 21:17) u okviru 12. kola Prve lige Republike Srpske.

Višegradski košarkaši dobro su počeli 2017. godinu, gdje su zabilježili dvije pobjede na domaćem terenu. Nakon „Kozare“ savladan je tim „Bratunca“, a neizvjesno je bilo jedino tokom prve četvrtine, kada razlika nije bila veća od šest poena. Sredinom druge četvrtine „Varda“ pravi seriju 17:2 i lagano kontroliše tok utakmice. U drugom poluvremenu prednost je išla i preko 20 poena, da bi na kraju završilo 84:63. Ovim trijumfom domaći imaju skor od šest pobjeda i šest poraza, dok su gosti ostali na dvije pobjede.

Najefikasniji na meču bio je Petrović sa 25 poena, Stupar je imao 11, dok je u domaćem timu Sudžum postigao 18, Stanimirović poen manje, a Peković, Ivanović i Frganja su postigli po 10 poena.