Dobar početak fudbalera Mladosti

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 12. marta 2017. 058.ba

fk-mladost

ROGATICA – Iako je sa pripremama za proljećni dio prvenstva počeo sa dosta zakašnjenja i čak u pripremnom periodu nije odigrao ni jednu kontrolnu utakmicu, rogatički fudbalski drugoligaš Republike Srpske dobro je startovao.

U prvoj prvenstvenoj utakmici na domaćem terenu sasvim zasluženo pobijeđena je solidna ekipe Ilićke 01, golovima Slobodana Đurovića u 36. i 70. i Siniše Tadića u 57. minutu, a počasni pogodak za goste postigao je Arsić u 52. minutu.

fk-mladost-fk-ilicka-1

Imali su domaći igrači još prilika za postizanje golova. Evo samo onih najbnoljih. Prvu je propustio je Đureović već u 9. minutu. Idealno nabačenu loptu sa desne strane terena poslao je u gol-aut pored lijeve stative.

Bez šansi nisu bili ni gosti. U 17. minutu udarac Kikića zaustavila prečka.

Sve u svemu bila je ovo dobra fudbalska predstava. Pobijedio je bolji tim u kojoj su se posebno istakli Đurović i Tadić, koji su i postigli golove. Dobre saradnike imali su u veteranu Slaviši Ujiću, Obradoviću i Ćaćiću i ostalim saigračima. Pošto je ovo prva ovosezonska utakmica, očekivati još bolje igre i nove pobjede.

fk-mladost-fk-ilicka-3

MLADOST 3 (1)
ILIĆKA 01 1 (0)

Strijelci: 1:0 Đurović u 36, 1:1 SArsić u 52, 2:1 Tadić 57, 3:1 Đurović u 70 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gledalaca: 100
Sudija: Dražen Marić (Bijeljina) 7,5
Žuri kartoni: Tadić, B. Obradović (Mladost Rogatica), Zimonjić, Savić (Ilićka 01).
Igrač utakmice: Slobodan Đurović (Mladost Rogatica) 7,5.

MLADOST (Rogatica): Jolović 6,5, J. Rajak 6,5, Balčaković 7, Bjelaković 7, B. Obradović 7, Đurović 7,5 (od 80 minuta D. Sokolović -), Radović 6,5 (od 77 minuta S. Obradović -), Tadić 7,5 (od 67 minuta Živković -), Ujić 7,5, Ćaćić 7, Miličević 6,5. Trener: Danko Cerović.

ILIĆKA 01: Jović 6, Bojić 6 (od 72 minuta M. Krajšumović -), Savić 6, Marković 5,5, Trujić 5,5, Antunović 5,5 (od 58 Lazukić 5), Arsić 6, Marković 6,5, Zimonjić 5, Kikić 5,5, Mišković 5,5 (od 74 minuta N. Krajšumović -). Trener: Milenko Radić. .