Mladost ponovo na koljenima

21.08.2017.

mladost-sloga-1

ROGATICA – Nakon što je prošle nedjelje u prvom kolu prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, za sezonu 2017/2018. nesretno izgubila utakmicu protiv Ilićke 01 u Brčkom sa 1:2, rogatička Mladost je i u drugom kolu, ali kao domaćin, izgubila od Sloge iz Gornjeg Crnjelova sa 1:3.

Poznavaoci prilika u fudbalu Druge lige rekoše da to nije ni neko iznenađenje, jer Sloga ima ozbiljne namjere, a potkrepljuju ih materijalna situacija, stručni rad i kadrovski potencijal, da se samo prošeta kroz Drugu ligu i ekspresno uđe u Prvu ligu Republike Srpske, a preko nje i u Premijer ligu BiH.

Sudeći prema igri protiv Mladosti aspiracije Sloge nisu bez osnova. Nadigrali su domaćina u svim elementima igre i sasvim zasluženo kući odnijeli sve tri boda.

Koliko su igrači gostujuće ekipe bili gospodari terena vidi se i po tome što Mladost nije igrala loše, ali je protiv sebe imala izuzetno jaku i za igru raspoloženu ekipu, pa poraz od 1:3 i nije veliki i daje nadu da ostali na Istoku Republike Srpske nisu kao Sloga i da će doći bolji dani i za rogatičkog drugoligaša.

mladost-sloga-2

MLADOST (Rogatica) 1 (0)
SLOGA 3 (2)

Strijelci: O:1 Đurić u 41, 0:2 Janjić u 45, 0:3 Simikić u 48, 1:3 Močević u 61 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gledalaca: 150.
Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 7.
Žuti kartoni: B. Obradović, Đurović, Miličević (Mladost Rogatica), Janjić, Trifković, Zec (Sloga).
Igrač utakmice: Stefan Janjić (Sloga) 8.

MLADOST (Rogatica): Jolović 6, J. Rajak 6,5, Mićo Rajak 6 (od 71 minuta Tadić -), Ćaćić 6, B. Obradović 6 (od 55 minuta Đurovič 6), Rosić 6,5, Tošović 6, Močević 6,5, Urta 6 (od 65 minuta Nerić -), Miličević 6, Mihajlović 6. Trener: Slavko Obrenović.

SLOGA: Bodiroga 7,5, Zec 7, Đurić 7 (od 65 minuta Dupor -), Simikić 7,5, Komarčević 7,5, Janjić 8, Trifković 7 (od 83 momita Lazić -) Marković 7 (od 79 minuta Ružičić -), Mičić 7,5, Klasanović 7,5 Miljković 8. Trener: Dalibor Kapikul.
P. s. Šaljem dvije fotke iz igre na utakmici Mladost – Sloga, 1:3.