Prijateljska utakmica u Rogatici – Mladost pala na kontroli

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 04. avgusta 2017. 058.ba

mladost-glasinac-prijateljska-1

ROGATICA – Svoju prvu kontrolnu utakmicu pred nastavak takmičenja u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, rogatička Mladost odigrala je juče sa komšijama iz Sokoca, ekipom Glasinca 2011 i izgubila sa ubjedljivih 0:3 (0:1).

Iako je ovo bila prijateljska utakmica, a pošto je do početka prvenstva ostalo manje od 10 dana, novi trener Mladosti imaće još dosta toga da popravi.

Ovo tim prije što je ekipa Glasinca lako izašla na kraj sa odbranom Mladosti koja je i pored primljenog gola u 35 minutu (Jolović) u prvom poluvremenu donekle zadovoljila. U drugom rano im je nestalo snage i sve je bilo lošije i otuda još dva gola u mreži domaćina. Postigli su ih Gašević sa preko 30 metara u 67 i Marko Pejanović u 88 minutu.

mladost-glasinac-prijateljska-2

Na ovoj utakmici trener Mladosti Slavko Obrenović izveo je ekipu u slijedećem sastavu: Jolović, Nikolić, Ćaćić, Miličević, Šarenac, D. Sokolović,. Mihajlović, B. Obradović, S. Obradović, Sorak, Močević. Igrali su još: Ćućula, Tadić i golmani: Nešković i Simić.

Milan Renovica, trener Glasinca 2011, kome je ovo bila druga kontrolna utakmica – prvu su igrali u federalnom Goraždu i izgubili sa 0:1, u Rogaticu je došao sa ekipom u sastavu: M. Pajović, Žugić, Vujičić, M. Pejanović, P. Pajević, Jolović, Lukić, Bunjevac, Arbinja, Dragičević, A. Pejanović. Još su igrali: Krunić i Gašević.

Pred malim brojem gledalaca sudio je Dragoslav Pljevaljčić iz Rogatice, koji je pokazao dva žuta kartona – po jedan igračima obje ekipe.