FK Mladost – Zasluženo do prve pobjede

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 04. septembra 2017. 058.ba

fk-mladost-mladost-3

ROGATICA – Poslije boda koga su prošle nedjelje, u trećem kolu, donijeli sa vrućeg terena iz Nevesinja, gdje su sa domaćim Veležom igrali neriješeno 1:1, podmlađena ekipa rogatičke Mladosti došla je do sva tri boda na domaćem terenu. Ona je juče, u četvrtom kolu pobijdila imenjaka iz Gacka sa više nego zasluženih 2:0.

Uz sigurnu pobjedu, koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, fudbaleri Mladosti svoje navijače obradovali su i dobrom igrom i samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Gačana Čedomiru Šukoviću, reuzultat je ostao na 2:0 golovima iz 3 i 12 minuta koje su poslije dobro odrađenih akcija postigli Filip Mahajlović i Đorđe Močević, kome je ovo četvrti gol u prvenstvu i sa kojim se svrstao među najbolje strijelce Istoka.

Močević, Tadić, Urta i ostali iz napada Mladosti imali sui još nekoliko izglednih šanki . Nisu ih iskoristili pa je rezultat ostao iz prvih 15-tak minuta.

Gosti, opet, nisu ništa posebno pokazali. To potvrđuje i podatak da su prvi korner zaradili tek početkom drugog poluvremena.

fk-mladost-mladost-2

MLADOST (Rogatica) 2 (0)
MLADOST (Gacko) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Mihajlović u 3, 2:0 Močević u 12 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gledalaca: 100.
Sudija: Milan Tadić (Pale) 7.
Žuti kartoni: Miličević, Mihajlović, Nerić (Mladost Rogatica), Komnenić, Avdalović (Mladost Gacko).
Igrač utakmice: Đorđe Močević (Mladost Rogatica) 8.

MLADOST (Rogatica): Nešković 6,5, J. Rajak 7 (od 61 minuta Sorak (6), Miličević 6,5, Ćaćić 7, Sokolović 7, Mihajlović 7 (od 88 minuta S. Obradović -), Močević 8, Tošović 7, Urta 7, Tadić 6,5 (od 80 minuta Šarenac -), Nerić 6,5. Trener: Slavko Obrenović.

MLADOST (Gacko): Šuković 7,5, Bokić 6, Bratić 6, Antelj 6,5, Pejić – (od 23 minuta Crnogorac 6,5), Salatić 6, Avdalović 6, Bjelogrlić 6, Delić 5,5 (od 88 minuta Dubljević -), Jokanović 5,5, Komnenić 5,5. Trener: Željko Popović.

fk-mladost-mladost-1

Ova utakmica počela je sa minutom ćutanja kojim su domaćini i gosti odali poštu prošle nedjelje rano preminulom dugogodišnjem igraču i golmanu Glasinca sa Sokoca Vladici Baboviću.