Komšijski derbi Sokočanima

18.09.2017.

mladost-glasinac-2

ROGATICA – Da je u fudbalu rezultat 2:0 riskantan za ekipu koja ga ima, pokazao je i komšijski derbi Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, između domaćina susreta Mladosti iz Rogatice i gostiju Glasinca 2011 iz Sokoca.

Sve do 42. minuta domaća ekipa imala je rezultat 2:0 golovima Močevića u 24. i Tošovića u 31. minutu. Kad se očekivalo da sudija za koji minut svira kraj prvog poluvremena u gužvi, do koje je došlo u pred golom domaćina, najbolje se snašao Nemanja Lukić i smanjio rezultat na 2:1. Lukić je u 54. minutu bio egzekutor i drugog gola za Glasinac i time anulirao voćstvo domaćina od 2:0.

Da će ovo biti još jedan loš dan za domaćina, potvrdilo se u 73. minutu kada je Blagojević postigao treći gol za goste, a sve dileme oko konačnog pobjednika susreta riješio je agilni Arbinja koji je u maniru furije prošao lijevom stranom i u 84 minutu postigao svoj prvi, a za Glasinac četvrti gol.

mladost-glasinac-1

I na ovoj utakmici pokazalo se da trener Mladosti Slavko Obrenović nema jaku klupu rezervnih igrača. Zbog povrede do tada solidnog Jovana Rajaka u igru je morao uvesti mladog Nikolu Sorka koji ni znanjem ni fizičkom konstitucijom očito nije još za igranje ovakvih utakmica. Ali, nije samo mladi Sorak kriv za ubjedljiv poraz Mladosti. Dosta škripi i u nekim drugim mjestima u timu, pa će Obrenović imati pune ruke posla da u hodu stvori ekipu koja će bez velikih oscilacija moći igrati 100, a ne samo 45 minuta.

MLADOST (Rogatica) 2 (2)
GLASINAC 2011 4 (1)

Strijelci: 1:0 Močević u 24, 2:0 Tošović u 31, 2:1 Lukić u 42, 2:2 Lukić u 54, 2:3 Blagojević u 73, 2:4 Arbinja u 78. minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gledalaca: 100
Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 7.
Žuti kartoni: Sokolović, Tadić, (Mladost Rogatica), Bunijevac, Miloš Vujičić (Glasibac 2011).
Igrač utakmice: Nemanja Lukić (Glasinac 2011) 8.

MLADOST (Rogatica): Jolović 7, M. Rajak 6,5, J. Rajak 6,5 (od 46 minuta Sorak 5), Urta 6, B. Obradović 6, Tošović 6,5, Močević 6,5, Sokolović 6 (od 60 minuta Tadić 5,5), Mihajlović 5,5, Nerić 6, Đurović 6 (od 68 minuta Živković -). Trener: Slavko Obrenović.

GLASINAC 2011: Pajević 6,5, Marko Vujičić 6,5, Pejanović 7, Gašević 6,5, Lukić 8 (od 75 minuta Jolović -), Kreštalica 7, Žugić 6,5, Miloš Vujičić 6,5, Bunijevac 6 (od 62 minuta Lizdek 6), Blagojević 7 (od 90 minuta Mirković -), Arbinja 7. Trener: Milan Renovica.