Novi uspjeh rogatičkih fudbalerki – Nadigrane i Zvorničanke

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 15. oktobra 2017. 058.ba

fjudbalerke-fk-mladostsept-17

ROGATICA – Uz marljiv rad na treninzima i veliko zalaganje na utakmicama, poslije samo tri odigrana kola rogatičke fudbalerke okupljene u ŽFK Mladost nagovijestile su visok plasman u Prvoj fudbalskoj ligi za žene Republike Srpske, grupa istok. Osvojile su 7 bodova i zauzele prvo mjesto.

Nova njihova žrtva bila je prošle subote ekipe ŽFK Drina iz Zvornika koju su rogatičke fudbalerke na domaćem terenu pobijedile sa zasluženih 4:1 (poluvrijeme 2:0).

U veoma dobroj, fer i korektnoj igri golove su postigle Tamara Jovičić u 7. i 50. minutu, Jelisaveta Jerkić u 61. i Vesna Miletić u 75. minutu, dok su gošće počasni pogodak dale u 82. minutu nakon jedinog ozbiljnijeg šuta na gol domaće ekipe.

Na ovoj utakmici rogatičke djevojke igrale su u slijedećem sastavu: Vesna Ristović, Ivana Božović, Vesna Miletić, Milica Kokošar, Tamara Jovičić, Dragana Delić, Milica Tomić, Suzana Petrović, Marija Ćebić, koju je od 80 minuta zamijenila Nikolina Olović, Suzana Gluhović, Jelisaveta Jerkić, koju je od 57 minuta zamijenila Tijana Ljubinac.

Vođa ekipe i predstavnik kluba bio je Milomir Draganić, a u cilju potpune informacije naših čitalaca evo i trenutne tabele Prve fudbalske lige RS,za žene, grupa istok: