Het-trik Bojana Obradovića za novu pobjedu rogatičke Mladosti

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 23. aprila 2018. 058.ba

ROGATICA – Puno golova uz igru koja će se brzo zaboraviti. Tako bi se u najkraće mogao da okarakteriše jučerašnji prvenstveni susret između domaće Mladosti i Leotara iz Trebinja, članova Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok.

Ali, pošto se bilježe golovi i pobjeda, domaća ekipa je na dobitku. Bila je za nijansu bolja. Postigla je pet golova i zabilježila četvrtu ovoproljećnu pobjdu i iz sedam utakmica „zaradila“ 12 bodova. Koliko je to značajno, najbolje se vidi iz podatka da je u 15 utakmica jesenjeg dijela prvenstva osvojeno svega 13 bodova, pa se može nadati da Mladost krupnim koracima grabi ka gornjem dijelu tabele i mirnim vodama za opstanak u Drugoj ligi kao osnovnom cilju i igrača i uprave kluba.

Da se to i ostvari moraće se više poraditi na fizičkoj pripremi i uigranosti ekipe koja ima dobar kadrovski potencijal. Dok imaju snage igra se dobro, a kad snaga iscuri igra se raspadne i primaju golovi. Tako je bilo i na današnjoj utakmici. Prvo poluvrijeme bilo je za pohvalu. To pokazuje i rezultat od 2:0 na kraju prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme je druga priča. Igra Mladosti se nije mogla prepoznati. Gosti su to iskoristili i čak u 68 minutu poveli sa 2:3. Sreća za domaću ekipu bila je u tome što ni gosti nisu imali više snage, ili jaču klupu. Da je bilo obrnuto, pitanje je kako bi se i ova utakmica završila.

MLADOST (Rogatica) 5 (2)
LEOTAR 3 (0)

Strijelci: 1:0 B. Obradović u 6, 2:0 B. Obradović u 33, 2:1 Bratić u 47, 2:2 Komlen u 58, 2:3 Medan u 68, 3:3 B. Obradović u 74, 4:3 Tošović (penal) u 76, 5:3 Močević u 90 minutu.
Stadion: SRC „9. januar“ u Rogatici.
Gledalaca: 100.
Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 7.
Žuti kartoni: Ćaćić, Rosić (Mladost Rogatica), Medan (Leotar).
Igrač utakmice: Bojan Obradović (Mladost Rogatica) 8.

MLADOST (Rogatica): Jolović 7, Mićo Rajak 6,5, Ćaćić 6,5, Božović 6,5 (od 46 minuta J. Rajak 6), Obradović 8, Rosić 7, Močević 7, Mil. Rajak 6,5 (od 46 minuta Mihajlović 5,5), Sokolović 7, Miličević 6,5, Tošović 7 (od 83 minuta Šarenac -). Trener: Slavko Obranović.

LEOTAR: Ignjatić 6, Šešelj 5,5, Ljubibratić 6, Vučić 5,5 (od 46 minuta Bratić 6,5), Ramić 6, Medan 6,5, Spaić 5,5, Begenišić 5,5, Brković 5,5, Todorović 5,5, Komlen 6,5. Trener: Rajko Mičeta.