Mladost osvojila zlatne bodove

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 03. aprila 2018. 058.ba

ROGATICA – Kada su gosti poslije jednog sumnjivo dosuđenog kornera, već u 10 minutu poveli sa 1:0, malobrojni gledaoci još više su se zaledili na inače hladnom vremenu koje je vladalo na juče poslije podne odigranoj utakmici između starih poznanika rogatičke Mladosti i Veleža iz Nevesinja. Ali, zagrijali su ih Tadić i Močević u 24 minutu. Tadić je prodro po lijevoj strani i centrirao pred gol gostiju. Loptu je prihvatio golgeter Mladosti Močević i na majstorski način poslao je iza leđa golmana gostiju Zurovca izjednačivši rezultat na 1:1.

Ovaj rezultat ostao je sve do pred sam kraj utakmice kada je nakon bolje igre Mladosti i dosta propuštenih prilika, na scenu ponovo stupio Siniša Tadić. Izborio se za loptu na sredini terena. Vodio ju je još nekoliko metara pri tome izbacivši iz igre 2-3 gostujuća igrača i sa 15-tak metara rezantnim udarcem po zemlji poslao loptu u desni ugao protivničkog gola. Do tada dosta siguran golmen gostiju Miloš Zurovac bio je matiran na radost ostalih igrača Mladosti i prisutnih gledalaca. Time je ujedno domaća ekipa krunisala bolju igru od gostiju i zasluženo pobijedila.

Kraj utakmice obilježio je nesigurni sudija Tekić. U sudijskoj nadokladi vremena od cijelih 5 minuta prvo je, navodno, zbog opstrukcije igre, golmanu domaće ekipe Joloviću u 90+2 minuta pokazao prvi, a na samom kraju, na čuđenje gledalaca i igrača obje ekipe, u 90+5 minuta, i drugi žuti, a onda i crveni karton. Stekao se dojam da je to namjerno učinio, jer je umjesto žutog i crvenog kartona mirne duše mogao svirati kraj utakmice.

Time je umanjio slast zaslužene pobjede domaćoj ekipi za osvojena nova tri zlatna boda na putu za opstanak u Drugoj fudbalskoj ligi Srpske.

MLADOST (Rogatica) 2 (1)
VELEŽ (Nevesinje) 1 (1)

Strijelci: 0:1 Radović u 10, 1:1 Močević u 24, 2:1 Tadić u 85 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar „9. Jnauar“ u Rogatici
Gledalaca; 100
Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6
Žuti kartoni: B, Obradović, Tošović, Miličević, Sorak (Mladost Rogatica), Kovačević, Grubačić, Rašović (Velež).
Crveni karton: Vuk Jolović (Mladost Rogatica) u 90+5 minutu.
Igrač utakmice: Siniša Tadić (Mladost Rogatica) 8.

MLADOST (Rogatica): Jolovič 7, J. Rajak 7, Mićo Rajak 7 (od 68 minuta Milićević -), Tadić 8, Božović 7, B. Obradović 7, Mil. Rajak – (od 23 minuta Mihajlović 6,5), Močević 7,5, D. Sokolović 7,5 (od 90+2 Sorak -), Tošović 7,5, Nešković 7. Trener: Slavko Obrenović.

VELEŽ: Zurovac 7, Kovačević 6,5, Vučetić 6,5, Petković 6,5, Šarenac 6, Prodanović6, Radović 6,5 (od 21 minuta Đogić 6), Bakić 6, Grubačić 6 (od 74 minuta Rašović -), Grujičić 6, Repović 6 (od 42 minuta Ivanišević 6). Trener: Mijat Mišeljić.