FK Mladost Rogatica – Sedmica za oproštaj, ili…

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 04. juna 2018. 058.ba

ROGATICA – Sedam golova sa koliko su fudbaleri Mladost iz Rogatice na jučerašnjoj utakmici ispratili imenjaka iz Bogutova Sela samo teorijski pruža šansu da i naredne fudbalske sezone igraju u Drugoj fudbalskoj ligi. Realno gledajući te šanse su minimalne. Izgubljene su one u ranijim utakmicama, pogotovo u jesenjem dijelu prvenstva kada se gubilo i kod kuće i u gostima i što je najgore poslije 75-tog minuta igre. Puno je zato objektivnih, ali više subjektivnih razloga.

Ipak, fudbal se u Rogatici igra od davne 1946. Ispadalo se i ulazilo u lige. Tako treba da bude i sada. Na upravi i stručnom štabu kluba je da iz ovog prvenstva izvuku pouke i zašto se ponovo, i to već na kraju prvenstva 2018/2019., ne vratiti u Drugu ligu, rekoše neki „vatreni“ navijači Mladosti komentarišući sve izvjesnije ispadanje iz ovog ranga takmičenja

MLADOST (Rogatica) 7 (6)
MLADOST (Bogutovo Selo) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Mihajlović u 13, 2:0 Rosić u 15, 3:0 Sokolović u 17 (penal), 4:0 Mil. Rajak u 24, 5:0 Mihajlovi u 29, 6:0 Mihajlović u 37, 6:1 Cvijić u 39, 7:1 Tošović u 59 minutu.
Stadion: SRC „9. Januar“ u Rogatici
Gledalaca: 50
Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 7,5
Žuti kartoni: Božović, Mil. Rajak (Mladost Rogatica)
Igrač utakmice: Filip Mihajlović (Mladost Rogatica) 8

MLADOST (Rogatica): Karišik -, J. Rajak 7, Mićo Rajak 6,5 (od 46 minuta Šarenac 6,5), Ćaćić 6,5, Božović 6,5 (od 32 minuta Milovanović 6,5), Rosić 6,5 (od 46 minuta B. Obradović 6,5), Mihajlović 8, Mil. Rajak 7, Sokolović 6,5, Tošović 7, Miličević 6,5. Trener: Slavko Obrenović.

MLADOST (Bogutovo Selo): Đokić 5, S. Gajić 5 (od 57 minuta Ristić 5), Simikić 5, Stanojević 5, Pajić 5, Simić 5, Mijatović 5, Miljanović 5, Pavlović 5, M. Gajić 5, Cvijić 5. Trener: Boris Panić.