Snežani Marković dva zlata na Državnom prvenstvu BiH

18.06.2018.

FOČA – Stonteniserka Perućice Snežana Marković osvojila je dvije zlatne i jednu bronzanu medalju da Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine, za igrače do 21 godine, koje je proteklog vikenda održano u Tuzli.

Snežana je zlato osvojila u pojedinačnoj konkurenciji savladavši u finalu Eldu Šehić rezultatom 3:0. Zlatom se okitila i u mješovitom dublu, u kojem je nastupala sa Lukom Mihailovićem iz Banja Luke. Markovićeva i Mihailović savladali su u finalu sa 3:0 par iz Ilijaša Mešetović-Kamenjaš.

U ženskom dublu Snežana je nastupala sa Eldom Šehić, a one su u polufinalu, sa 0:3, savladane od stonoteniserskog para Mešetović – Spahić iz Ilijaša.

Na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine plasman među osam najboljih bh.igrača izborili su Marija Mališ i Saša Perišić.