Mladost isprašila Slogu junajted

20.08.2018.

ROGATICA – Lakše nego što se očekivalo Mladost je već u drugom kolu novog prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske došla do prve pobjede i tri boda. Na dan krsne slave opštine Preobraženja Gospodnjeg, u igri kakva dugo nije viđena u Rogatici pobijeđena je Sloga junajted.

I pored visokog poraza za goste se može reći da nije toliko slaba ekipa. Njena nesreća je u tome što je ovoga puta protiv sebe imala protivnika koji je imao svoj dan i čak bi se moglo reći da su gosti i dobro prošli. Uz više izglednih šansi za postizanje golova domaći igrači nisu realizovali i sasvim opravdano dosuđeni penal nakon što je u 69 Nemanja Ćaćić srušen u kaznenom prostoru gostiju. Nije ga iskoristio Tošović. Ali, zato drugi penal dosuđen u korist domaće ekipe, nakon što je poslije prodora po lijevoj strani srušen Darko Rosić,uspješno realizovan. Egzekutor je upravo bio Rosić. Majstorski je prevario golmana gostiju za svoj na ovoj utakmici drugi gol.

Je li igra Mladosti na ovoj utakmici bila inspiracija dana ili odraz dobrih priprema i novog odnosa igrača prema obavezama i klubu, vidjeće se već narednog vikenda kada u trećem kolu gostuje kod komšija Drine HE u Višegradu.

MLADOST (Rogatica) 5 (0)
SLOGA JUNAJTED 0 (0)

Strijelci: 1:0 Rosić u 12, 2:0 B. Obradović u 24, 3:0 Tošović u 41, 4:0 Mihajlović u 80, 5:0 Rosić (penal) u 90 minutu.
Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici
Gledalaca: 150
Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 7
Žuti kartoni: B. Obradović (Mladost Rogatica), Zubac (Sloga junajted).
Igrač utakmice: Darko Rosić (Mladost Rogatica) 8,5

MLADOST (Rogatica): Karišik -, Miličević 6 (od 49 minuta Milovanović – od 66 minuta Božović -), Rosić 8,5, Tošović 8, Nerić 7, Mićo Rajak 7,5, Mihajlović 8, B. Obradović 7,5, Ćaćić 8, Sokolović 7 (od 59 minuta Šarenac 6,5), Bojat 7. Trener: Dragan Jovanović.

SLOGA JUNAJTED: Jeftić 6, Vitomir 5,5, Stevanović 6, M. Mitrović 6, Petrović 5,5 (od 80 minuta Mićić -), I. Mitrović 6, Jović 6, Zubac 5,5 (od 70 minuta Babunović -), Petričević 5,5, Jovanović 5,5, Hodžić 5,5 (od 46 minuta Dragutinović 5,5).Trener: Milutin Simonović.