Košarkaši Varde HE slavili u Palama

03.12.2018.

VIŠEGRAD – Košarkaši Varde He upisali su i petu ovosezonsku pobjedu. U prvenstvenom meču 8. kola Prve lige Republike Srpske sinoć su u Palama nadigrali domaći sastav Obilića sa 72:89.

Veoma izjednačena borba viđena je u prve dvije četvrtine igre, a na odmor se odlazi sa minimalnom prednosti domaćina 41:40.

U nastavku, meč je prelomljen u trećoj četvrtini, u kojoj su gosti napravili ključnu razliku 32:16.,a u posljednjoj dionici rutinski su uspjeli da održe prednost i da dođu do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Pavle Jokić sa 22. poena, a pet manje su ubaciliu Goran Bodiroga. i Nemanja Stanimirović, a Milenko Frganja dodao je 12. Kod poraženog dvocifreni su bili, Igor Gordić sa 17. poena i Saša Furtrula sa 10. .

Višegrađani sad imaju skor 5-3.i sa 13 bodova koliko imaju Radnik BN i Bidućnost BN i Borac sa utakmicom manje su peti.

U narednom 9. kolu koje je na rasporedu 8. i 9. decembra Varda He u derbiju dočekuje ekipu Leotara.