Fer igra, bodovi domaćinu

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 13. maja 2019. 058.ba

ROGATICA – U fer i dopadljivoj igri i pored kiše koja je padala tokom većeg dijela juče odigrane utakmice između domaće Mladosti i Ilićke 01 iz Brčkog, bodovi su pripali domaćoj ekipi. Rezultat od 4:2 odraz je viđenog na terenu u kome su igrači Mladosti unijeli više želje i htijenja i to im je donijelo očekivanu pobjedu. Osvojili su nova tri boda koji im puno znače u nastavku borbe za opstanak u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok.

Mrežu gostiju već u 17 minutu načeo je agilni Bojan Obradović. Najbolje se snašao u gužvi pred golom gostiju nakon što je lopta „šetala“ od noge do noge, da bi došla do njega koji ju je smjestio iza leđa golmana Ilićke Đorđa Gorančića.

Drugi svoj gol Bojan Obradović je postigao samo tri minuta kasnije nakon što je kao furija prošao kroz odbranu gostiju čiji golman nije mogao zaštititi svoju mrežu.

Za voćstvo od 3:0 pobrinuo se Nenad Tošović koji je već narednog, 21 minuta, izbio sam pred golmana gostiju. Vara ga i postiže efektan gol.

Gosti su smanjili rezultat na 1:3 u 34 minutu nakon gužve pred golom mladog Danila Kojića, koji je prvi šut odbranio, ali nije mogao i drugi. Lopta je došla do Borisa Tomića i postiže gol za svoju ekipu.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto mirnije. Istina, postignuta su još dva gola. Gol za goste u 56 minutu postigao je Arsić, a tačku na „i“ i konačan rezultat od 4:2 stavio je najbolji pojedinac ovog zanimljivog susreta Nikola Miličević postigavši gol u 82 minutu.

MLADOST (Rogatica) 4 (3)
ILIĆKA 01 2 (1)

Strijeci: 1:0 B. Obradović u 17, 2:0 B. Obradović u 20, 3:0 Tošović u 34, 3:1 Tomić u 34, 3:2 Arsić u 56, 4:2 Miličević u 82 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreativni centar „9. januar“ u Rogatici
Gledalaca: 50
Sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina) 7
Žuti kartoni: Đurović, Lemez, Miličević (Mladost Rogativa), Babunović (Ilićka 01).
Igrač utakmice: Nikola Miličević (Mladost Rogatica) 8

MLADOST (Rogatica): Kojić 7, J. Rajak 7 (od 86 minuta D. Obradović -), Božović 7,5, Ristanović 7, Lemez 7, B. Obradović 7.5 (od 68 minuta Ćućula 6), Rosić 7, Đurović 6,5, Tošović 7, Miličević 8, Šarenac 6,5 (od 46 minuta Nerić 6). Trener: Dragan Jovanović.

ILIĆKA 01: Gorančić 6, Grubešić 6, Baljak 6,5, Prole 6, Jović 6, Babunović 6,5, Arsić 6,5, Arsenić 6, Lazukić 5,5 (od 83 minuta Gavrić -), Krstić 5,5 (od 68 minuta Krajišnik -), Tomić 6,5 (od 46 minuta Bojić 5,5). Trener: Dejan Đukić.