Kažnjeni zbog propuštenih šansi

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 09. septembra 2019. 058.ba

ROGATICA – Poslije dva teška poraza na gostovanjima kod Jedinstva u Brodcu i Drine HE u Višegadu i primljenih po šest uz data tri gola, bilo je teško očekivati da će se igrači Mladosti oporaviti i na domaćem terenu odigrati dobro protiv bivšeg i favorizovanog prvoligaša Republike Srpske, fočanske Sutjeske.

Ipak, desilo se. Iako oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, vratili su se igri. Bili su bolji partner, stvarali šanse i promašivali ili im je zicere skidao golman gostiju Šehovac.

Da su Močević i drugovi iskoristili bar polovinu od stvorenih šansi iz kojih je bilo teže promašiti nego dati gol, realino bi bilo da je krajnji rezultat bio negdje 4:1. Ovako, 1:1 je nerealno, jer su gosti iz Foče jednom uputili udarac na gol Mladosti i odnijeli kući za njih kao kuća vrijedan bod.

Igračima Mladosti ostaje da žale za tim bodom, jer je on odnio i onaj treći. Biće im teško da ih nadoklade u preostalom dijelu jesenje sezone. Jer, već naredne nedjelje idu Drini u Zvornik, a onda dočekuju Glasinac 2011, kome takođe ne cvijetaju ruže.

MLADOST (Rogatica) 1 (1)
SUTJESKA 1 (0)

Strijelci: 1:0 Obradović u 11, 1:1 Davidović u 78 minutu.
Stadion: SRC „9. januar“ u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 7
Žuti kartoni: Božović, Lemez, Obradović, Tadić (Mladost Rogatica), Filipović, Žugić (Sutjeska).
Igrač utakmice: Aleksandar Šehovac (Sutjeska) 7

MLADOST (Rogatica): Simić 6, J. Rajak 6,5, Božović 6 (od 63 minuta Tadić 5), Milovanović 6,5 (od 89 minuta Karišik -), Ćaćić 6,5, Lemez 6, Obradović 6,5, Močević 6, Nerić 6, Sokolović 6 (od 83 minuta Duvnjak -), Miličević 6. Trener: Dragan Jovanović.

SUTJESKA: Šehovac 7, Vasiljević 6,5, Filipović 6,5, Ivanović 6, Rašević 6, Mojević 6, Pavlović 6 (od 55 minuta Sekulić 6), Elez 6 (od 70 minuta Davidović 6,5), Krajišnik 6, Žugić 6, Todorović 6. Trener: Duško Rašević.