FK Mladost – Povratak iz ponora

07.10.2019.

ROGATICA – Rogatička Mladost napravila je čudo. Poslije ponora nakon tri katastrofalno izgubljene utakmice u kojim su primili skoro 20 golova i poraza da domaćem terenu od Glasinca 2011. sa 1:3, niko nije mogao očekivati oporavak i bijeg sa začelja tabele Druge fudbalske lige, grupa istok.

A onda, dođe neočekivana pobjeda u gostima nad paljanskom Romanijom – 1:0 golom Filipa Mahajlovića, i jučerašnja, kod kuća nad Budućnosti iz Pilice 4:1 golovima Đorđa Močevića 2, Siniuša Tadića i Darka Nerića, stiže oporavak i opravdana nada da sve nije izgubljeno. Ovo tim prije što mladi fudbaleri, a njih je više od pola tima, pružaju sve bolje partije i sve uspješnije zamjenjuju „nezamjenljive“. Pružila im se prilika i oni je sve bolje koriste na zadovoljstvo starijih kolega i pravih simpatizera kluba.

MLADOST (Rogatica) 4 (1)
BUDUĆNOST 1 (0)

Strijelci: 1:0 Močević u 20, 2:0 Tadić u 60, Močević u 73, 3:1 Rosić u 75, 4:1 Nerić u 89 minutu.
Stadion: SRC „9. januar“ u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 7
Žuti kartoni: Mihajlović, Pavlović, Tadić, Nerić (Mladost Rogatica), Pajić, Luklić (Budućnost).
Crveni karton: Slobodan Radić (Budućnost) u 76 minutu.
Igrač utakmice: Đorđe Močević (Mladost Rogatica) 7,5.

MLADOST (Rogatica): Kojić 7, Pavlović 7, Šalić 7, Ćaćić 7, Lemez 7, Tadić 7 (od 76 minuta Duvnjak -), Mihajlović 7, Močević 7,5 (od 90+1 Karlić -), Nerić 7, Sokolović 7 (od 85 minuta Karišik -), Miličević 7. Trener: Dragan Jovanović.

BUDUĆNOST: S. Radić 6, P. Radić 5,5, Vukojičić 5,5, Marković 5,5, Rosić 6, Lukić 5,5, Pajić 5,5, Vasiljević 5, Lazarević 5 (od 30 minuta Simić 5), Stevanović 5, Krezović 5,5. Predstavnik Kluba: Obren Marković.