Fudbaleri Sutjeske upisali značajne bodove

Slaviša Vukašinović - 07. maja 2012. 058.ba

Sutjeska-Laktaši

FOČA – Fudbaleri Sutjeske su u potpunosti nadigrali mrkonjićku Slobodu i upisali značajne bodove.

Domaći tim je krenuo napadački od početka susreta a do prvog pogotka su stigli u 15. minutu. Krunić je uposlio Šuku koji je šutirao glavom i matirao nemoćnog golmana gostiju Ilića.

U 31. minutu gostujući igrač Saša Stijepić je grubo startovao na domaćeg igrača Šarenca a vrlo dobri sudija Maksimović mu je pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

U 37. minutu već je bilo 2:0 za Sutjesku. Mojović je uposlio Muminovića koji je napravio solo prodor i poslao loptu u mrežu gostiju iz Mrkonjić Grada.

Drugo poluvrijeme proteklo je u dobrim prilikama domaćeg tima a gosti su povremeno iz kontranapada pokušavali da urade nešto više međutim u ovom susretu ništa im nije polazilo za rukom.

Tačku na ovaj susret stavio je Njeguš koji je u 82. minutu jednu odličnu akciju domaćeg tima pretvorio u pogodak za konačnih 3:0.

U sudijskoj nadoknadi vremena domaći igrač Dejan Tasić je nesportski reagovao na jednog od gostujućih fudbalera sudija Maksimović se ni ovaj put nije dvoumio i Tasiću je pokazao crveni karton.

Sutjeska – Sloboda MG 3:0

Strelci: 1:0 Šuka u 15.; 2:0 Muminović u 37.; 3:0 Njeguš u 82 min.