Sloga bolja od Sutjeske

RS Sport - 25. oktobra 2012. 058.ba

FK Sutjeska 2012

FOČA – Dobojska Sloga jedina je ekipa iz Republike Srpske koja je uspjela da se plasira u četvrtfinale Kupa BiH. Dobojlije su na svom terenu ostvarile pobjedu rezultatom 2:1 protiv Sutjeske i obzirom na remi u prvom meču (1:1) u Foči, izborili su plasman u narednu rundu takmičenja.

Sve je dobro počelo po izabranike Zorana Ćurguza. Na vrijeme, već u prvom poluvremenu postigli su dva gola, tako da su u drugih 45 minuta igre mogli znatno opuštenije da igraju. Domaći tim poveo je u 33. minutu, kada je sa ruba šesnaesterca gol Sutjeske pogodio Dado Panić. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. U 40. minutu Borislav Lukić iz jedanaesterca pogodio je za 2:0. Prethodno je igrač gostiju Darko Mitrović igrao rukom u svom šesnaestercu.

Drugo poluvrijeme pripalo je gostima, koji su na sve načine pokušavali da dođu do izjednačenja i rezultata koji bi im obezbijedio prolaz. Ipak, sve što su uspjeli da urade je počasni pogodak u 85. minutu koji je postigao Radan Muminović.

Sloga – Sutjeska 2:1 (2:0)

Strijelci: D. Panić u 33. i Lukić u 40. iz jedanaesterca (Sloga); Muminović u 85. minutu (Sutjeska).
Stadion: “Luke” u Doboju.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Admir Šehović (Sarajevo).
Žuti kartoni: Aleksić, A. Kršić, Mujčić, Dizdarević, Filipović (Sloga); Mitrović, Papaz, Knežević (Sutjeska).