Minimalan poraz fudbalera Sutjeske

26.05.2013.
Darko Mitrović - FK Sutjeska

Foto arhiva

FOČA – Fudbaleri Podrinja u posljednjem kolu pred svojom publikom savladali su minimalnim rezultatom Sutjesku iz Foče sa 1:0.

Tokom cijelog susreta domaći tim je bio bolji, redali su šanse za šansom ali su mreže u prvom poluvremenu ostale netaknute. U nastavku susreta ponovo su domaći krenuli nešto žustrije ka golu Fočaka, najprije je šut Aleksandra Kovača sa dvadeset metara iz slobodnog udarca odlični čuvar mreže Fočaka Darjan Matović uspio odbraniti a zatim se u kolosalnoj prilici našao Muhamed Sajtanović koji iz neposredne blizine pokušao savladati golmana Matovića ali je traljavo šutirao pa je lopta završila u “gol autu”.

Sutjeska je kapitulirala u 63. minutu kada je sa šesnaest metara fudbaler Podrinja, Aco Đokić jakim prizemnim udarcom savladao do tada odličnog čuvara mreže Fočaka, Matovića za konačnih 1:0.

Utakmica u Janji nije imala gotovo nikakav rezultatski značaj, obije ekipe su obezbjedile miran prvoligaški status, tako da su ljubitelji fudbala mogli uživati u dobroj fudbalskoj predstavi bez grubih startova i uzbuđenja pred oba gola.

U narednom posljednjem kolu Podrinje gostuje Slogi iz Doboja, dok će Sutjeska na svom terenu dočakati Slobodu iz Mrkonjić Grada.

PODRINJE – SUTJESKA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Đokić (63).
Stadion: Podrinja u Janji.
Gledalaca: 500.
Sudija: Miloš Gigović (Gradiška).
Žuti kartoni: Jusufović, Arsenović (Podrinje), Filipović (Sutjeska).

PODRINJE: Zvorničanin, Konculić (od 60. minuta Merić), D. Arnautović, Arsenović, Kovač (od 81. minuta Mujić), Đokić, Mičić, Pavić (od 86. minuta Karač), Sajtanović, Hadžić, Jusufović. Trener: Mile Lazarević.

SUTJESKA: Matović, Tica, D. Drakul, R. Drakul, Filipović, Mojović, Tadić, Njeguš, Šuka (od 54. minuta B. Radović), Muminović, Ivanović (od 68. minuta V. Radović). Trener: Darko Nestorović.