Futsaleri Rogatice odnijeli pobjedu nad Radničkim iz Novog Goražda

01. marta 2020. 058.ba

ROGATICA – U sezoni 2019/2020 grad Rogaticu predstavlja novoformirani klub KMF „Rogatica“ koji nastupa u Drugoj futsal ligi Republike Srpske grupa Istok.

U sklopu 8. kola druge futsal lige Republike Srpske, u izuzetno zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici, futsaleri Rogatice odnijeli su pobjedu nad Radničkim iz Novog Goražda, rezultatom 6:4.

Gostujuća ekipa je odlično otvorila utakmicu, te u ranoj fazi postigla dva gola. Nakon toga domaćini su se dozvali, i brzom reakcijom Slobodana Đurovića izjednačili rezultat na 2:2. Rogatička ekipa je u tim trenucima preuzela inicijativu i uspjela da preokrene rezultat na 3:2 golom Milije Rajaka, par minuta do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu nastavak sjajne igre i jednih i drugih, ali domaćini stižu do nova dva gola i prednosti od 5:2. Pogađao je Nikola Nešković.
Takođe i fudbaleri Radničkog uspjevaju da zatresu mrežu domaćina a na tabli je bilo 5:3. U nastavku domaćin podstaknut dobrom igrom još jednim golom koji postiže Milija Rajak povećava rezultat na 6:3.U poslednjim minutama susreta Radnički uspjeva da da još jedan go, za konačnih 6:4.

Igralo se izuzetno fer i u korektnoj atmosferi, pred 150 gledalaca.

Autor: Gordana Tadić

Rođena 14. septembra 1988. godine u Čajniču. Osnovnu i srednju školu završila u Čajniču. Godine 2012. diplomirala na Filozofskom fakultetu na Palama, odsjek Žurnalistika, te stekla zvanje diplomirani novinar.