Mladost bolja od Veleža

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 20. septembra 2020. 058.ba

ROGATICA – Za jedan gol razlike, kao što je i konačan rezultat, realan je ishod prvenstvenog susreta rogatička Mladost – Velež, koji je danas igran po lijepom vremenu u Rogatici u 7. kolu prvenstva Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok.

U dosta zanimljioj igri Mladost je za nijansu bila bolja ekipa. Stvorili su više šansi za postizanje gola. Već u 10 minutu šut Miličevića zaustavila je stativa kad je golman gostiju već bio savladan.

Izglednu šansu Mladost je propustila i u 45 minutu. Gol gostiju bio je prazan ali domaći igrači nisu imali sreće i šansa je otišla u nepovrat.

Imali su domnaći igrači dobru priliku da povedu na ovoj utakmici u 62 minutu, ali je šut Jovanovića koji je išao po sredini gola krajnjim naporom u korner izbio golman Zurovac.

Ni gosti nisu bili bez svojih šansi. Dobra je bila već u 5 minutu susreta, pa u 72 itd.

U finišu utakmice, koja je mirisala na podjelu bodova najnepopularnijim rezultatom 0:0, u 82 minutu u šesnaestercu gostiju došlo je do gužve. Odbrambeni igrači Veleža oborili su jednog od igrača Mladosti i sudija Kičić, kome su domaćini zamjerili što nije sudio penal kad je jedan od igrača Veleža, navodno igrao rukom pred svojim golom, ovoga puta bez dvoumljenja i sasvim opravdano dosudio je najstrožiju kaznu. Siguran egzekutor penala bio je Bojan Lukić i svojoj ekipi donio nova tri velika boda. Zasluženo!

MLADOST (Rogatica) 1 (0)
VELEŽ 0 (0)

Strijelac: 1:0 Lukić (penal) u 82 minutu.
Stadion: SRC „9. Januar“ u Rogatici
Igrano bez gledalaca.
Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5
Žuti kartoni: Tošović, Miličević, Lukić, B. Obradović, Duvnjak (Mladost Rogatica), Sikimić, Drašković, Kovačević, Ivanišević (Velež).
Igrač utakmice: Bojan Lukić (Mladost Rogatica) 7,5.

MLADOST (Rogatica): Šehovac 7, Savić 6,5, Ćaćić 7, Nešković 7, Marijanović 6,5, Tošović 7, Jovanović 6,5 (od 60 minuta B. Obradović 6), Šarenac 6,5 (od 90 minuta Duvnjak -), Miličević 6,5, Lukić 7,5, Nikolić 6 (od 46 minuta D. Obradović 6). Trener: Dragan Jovanović.

VELEŽ: Zurovac 6,5, Kovačević 6,5 (od 77 minuta Pantić 6), Petković 6,5, Sikimić 6,5 (od 84 minuta Mrkajić – ), Šiljegović 6 (od 87 minuta Vuković – ), Prodanović 6,5, Drašković 6, Radović 6,5, Ivanišević 6,5, Šarenac 6, Grujičić 6. Trener Mijat Mišeljić.