Veteran i rezervista donijeli bodove Mladosti

17.09.2018.

ROGATICA – U ne baš lijepoj, ali strpljivoj i korisnoj igri, fudbaleri rogatičke Mladosti stigli su do treće pobjede i tri nova boda u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok. Zasluženo pobijdili su Proleter iz Dvorova kod Bijeljine uz tijesan rezultat 3:2. Za ovu pobjedu najviše zasluga pripadaju veteranu i silom prilika povratniku u prvi tim Rogatičana Branislavu Ristanoviću koji je postigao dva gola i na ovoj utakmici pokazao mlađim saigračima kako se treba boriti za boje kluba i ugleda grada i opštine.

Na dobar centaršut koji je prodro po desnoj strani glavom je postigao gol i izjednačio rezultat na 1:1. Drugi njegov gol je malo remek djelo. Opalio je po lopti sa preko 20 metara i ona se našla u uglu lijeve strane nemoćnog Željka Tojića, koji je iako igrač, stao na gol gostiju i zamijenio povrijeđenog golmana Simojlovića.

Treći gol za Mladost postigao je rezervista Siniša Tadić, ali je zato odbrana domaće ekipe dozvolila da olako primi dva, a da su napadači gostiju bili malo s(p)retniji, mogli su primiti još koji gol.

MLADOST (Rogatica) 3 (0)
PROLETER (Dvorovi) 2 (1)

Strijelci: 0:1 Vanovac u 36, 1:1 Ristanović u 52, 2:1 Ristanović u 70, 3:1 Tadić u 80, 3:2 Vanovac u 82 minutu.
Stadion: SRC „9. Januar“ u Rogatici
Gledalaca: 50
Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 7
Žuti kartoni: J. Rajak, Mihajlović (Mladost Rogatica), Sekulić (Proleter).
Igrač utakmice: Branislav Ristanović (Mladost Rogatica) 7,5

MLADOST (Rogatica): Karišik 6,5, J. Rajak 6,5, Božović 7 (od 73 minuta D. Obradović -), Bojat 6,5, Ristanović 7,5, Ujić 6 (od 49 minuta Tadić 6,5), Sokolović 6,5, Đurović 6,5, Miličević 6, Mil. Rajak 6 (od 78 minuta Nikolić -), Šarenac 6,5. Trener: Dragan Jovanović.

PROLETER (Dvorovi): Simojlović 6 (od 50 minuta Tojić 6), Sekulić 6, Božić 6 (od 46 minuta Bogdanović 5,5), Gavrilović 6, Vlačić 5,5, Crkvenjaš 6, Maksimović 6, Vanovac 7, Simeunović 6, Ivanović 5,5, Čordić 5,5. Trener: Borislav Tonković.