Od gotovog zamalo veresija

02. oktobra 2011. 058.ba

Sutjeska 2011

FOČA – U susretu sa novim prvoligašem Crvenom zemljom iz Nove Vesi kod Srpca, Sutjeska je pružila do sada najbolju igru na domaćem terenu i obradovala svoje navijače pobjedom i lijepim golovima.

Prvih pola sata proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćih igrača koji su brzom i preciznom igrom u tom periodu postigli tri pogotka i dva puta pogodili prečku protivničkog gola. I pored toga, meč je imao neizvjesnu završnicu, s obzirom da su gosti u drugom poluvremenu sa dva gola kaznili opuštanje u igri domaćina.

Mreža Crvene zemlje zatresla se već u 5. minutu, kada je nakon kornera Branimira Stevanovića, Radan Muminović prihvatio loptu na drugoj strani terena, dodao do Vladimira Radovića koji je iz okreta, sa oko sedam metara, šutirao snažno i precizno u gornji desni ugao gola gostiju.

Deset minuta kasnije, Rade Krunić i Veselko Njeguš izveli su brzu akciju, a mladi Nikola Danilović je sa desetak metara pogodio prečku.

U nastavku je lopta došla do strijelca prvog gola Radovića čiji je udarac, u situaciji jedan na jedan, odbranio golman Stefan Krupljanin. Nije se, ipak, dugo čekalo na drugi pogodak domaćina. U 22. minutu, Vlado Radović je gurnuo loptu u sredinu, a Dario Blagojević je umakao odbrani gostiju i sa ivice šesnaesterca rutinski pogodio za 2:0.

Samo tri minuta kasnije, isti igrač je, nakon proigravanja Krunića, mogao postići još jedan pogodak, ali to golman Krupljanin nije dozvolio. U 28. minutu opet se zatresla prečka gostiju, ovaj put poslije udarca Njeguša, a u 30. minutu već je bilo 3:0 za Sutjesku. Danilović je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i šutirao sa desetak metara, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Domaći igrači već tada su pomislili da je posao završen, ali su gosti u drugom poluvremenu sa dva gola poslije prekida utakmicu, ipak, uveli u neizvjesnu završnicu. Prvo je Nikola Zeljković, nakon dobro izvedenog slobodnog udarca i centaršuta Duška Bećarevića, u 68. minutu glavom pogodio za 3:1, da bi u 76. minutu korner izveo Srđan Aničić, a Duško Lovrić sa svega par metara glavom loptu ubacio u mrežu za 3:2.

Bilo je to, ipak, sve od gostiju na ovom meču, a Sutjeska je sve dileme oko pobjednika riješila tek minut prije kraja kada je još jedan izdanak domaće omladinske škole fudbala, Marko Vuković, postigao lijep pogodak sa ivice kaznenog prostora za konačnih 4:2.

Petom pobjedom u sezoni, Fočaci su zadržali lidersku poziciju i povećali prednost, pa sada imaju dva boda više od svojih prvih pratilaca.

Sutjeska – Crvena zemlja  4:2 (3:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 300. Sudija: Goran Lakić. Pomoćnici: Jadranko Jovanović i Goran Rakić. Strijelci: 1:0 V. Radović u 5, 2:0 Blagojević u 22, 3:0 Danilović u 30, 3:1 Zeljković u 68, 3:2 Lovrić u 76, 4:2 Vuković u 89. minutu. Žuti kartoni: Krupljanin (Crvena zemlja)

Sutjeska: Krnojelac, R. Radović, Stevanović, D. Drakul, N. Drakul, V. Radović (od 59. Vuković), Krunić, Njeguš, Blagojević (od 71. B. Radović), Muminović, Danilović (od 89. Dujković). Trener: Milenko Radić.

Crvena Zemlja: Krupljanin, Kostić, Damjanić (od 61. Aničić), Lovrić, Railić, Bećarević (od 83. Sekulić), Ilić, Glamočić, Savkić, Zeljković, Glišić (od 46. Novaković). Trener: Marko Stojić.

Igrač utakmice: Dario Blagojević (Sutjeska).