Čapjina bez problema protiv Varde

13.11.2011.

Dvorana u Čapjini

VIŠEGRAD – U posljednjoj utakmici 7. kola Lige 13 košarkaši Čapljine na svom su parketu, rezultatom 78:65, porazili Vardu.

Čapljina je tako upisala petu pobjedu i izbila na treću poziciju prvenstvene tabele, dok Varda sada ima izjednačen skor (3-3). Domaći košarkaši u drugoj i trećoj dionici su obavili najveći dio posla. Varda se uspjela oporaviti u zadnjih 10 minuta, koju je dobila sa 19:13, no za veće domete nije bilo snage.

Double-double učinak kod Čapljine imali su Jagodić (20 poena, 15 skokova) te Brkić (17 poena i 10 skokova).

S druge strane, najraspoloženiji je bio Golubović, koji je ubacio 20 koševa i pritom upisao 10 skokova. Dobru partiju pružio je i Marković (14 poena i 4 skoka).

Vardi je poslije Igokee ovo bio drugi uzastopni poraz, a u naredom će kolu ugostiti Brotnjo.

Najuzbudljivije u ovom kolu bilo je u Bileći gdje je Mladost imala prednost nad Hercegovcem cijelim tokom susreta, da bi na isteku 40. minute domaćin uspio izjednačiti na 67:67 i izboriti produžetak, a onda i iskoristiti psihološku prednost i rutinski privesti susret kraju. Konačan rezultat nakon produžetka glasio je 86:78.

U vrlo neizvjesnom susretu u Čitluku je Brotnjo savladalo Borac sa 76:72. Samo minut prije kraja susreta na semoforu je stajalo 71:71, ali je 8 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene Pinjuh pogodio trojku i svoj 17 koš i tako riješio pitanje pobjednika.

U Vogošći domaća ekipa ni nakon 6 odigranih utakmica nije upisala prvu pobjedu u Ligi 13. Ovaj put bolji je bio Leotar koji je imao prednost cijelim tokom susreta i na kraju slavio sa 78:82.