Gosti slomljeni tek u produžetku

07. novembra 2011. 058.ba

Sutjeska-Slavija

FOČA – U okviru 4. kola košarkaškog šampionata RS, Sutjeska i Slavija odigrali su u Foči izuzetno zanimljivu utakmicu koja je riješena tek u produžetku.

Domaćin je od samog starta imao sigurnu prednost koja je polovinom treće dionice prešla 20 poena (55:34). Strahinja Jovanović je dominirao ispod koša, Ivan Radović pravio odlične ulaze, a Goran Bodiroga, Mladen Šolaja i Marko Parica pogađali sa distance. Gosti iz Lukavice se nisu predavali, iskoristili su „kratku“ klupu domaćina i nevjerovatnom serijom trojki u posljednjoj četvrtini uspjeli sustići minus na dvadeset sekundi prije kraja meča. U toj dionici, Slavija je postigla 26 poena, od čega čak 21 izvan linije 6,75.

Četiri trojke u posljednjoj četvrtini ubacio je Srđan Stanić, dvije Dejan Vučković i jednu Obrad Vuković. Pri rezultatu 70:69 za domaći tim, Slobodan Radulović je iskoristio jedno slobodno bacanje i izjednačio rezultat na 70:70. Posljednji napad je imala Sutjeska, ali Radović nije uspio poentirati, pa se ušlo u produžetak.

Domaćin je, ipak, smogao snage i trojkama Radovića i Šolaje, te „ukradenom“ loptom Paprice konačno prelomio meč. Domaći igrači su u produžetku ubacili 17, a primili 7 poena, pa su na kraju zasluženo slavili sa dvocifrenom razlikom 87:77.

Sutjeska-Slavija 87:77 (23:21, 20:11, 15:12, 12:26, 17:7)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 600. Sudije: Dragan Porobić i Dragan Komar (Trebinje), Slađan Janjušević (Bileća).

SUTJESKA: Mitrović 2, I. Radović 19, Bodiroga 18, Šolaja 13, Milanović 2, Paprica 13, Stanković, Banović, Đurović 2, Jovanović 18, S. Radović, Živanović. Trener: Ljubiša Kovačević.

SLAVIJA: Beganović, Stanić 25, Papaz, O. Vuković 9, Gajić 2, Vučklović 11, Radulović 12, M. Vuković, Vasković 2, Kovač 16. Trener: Milan Zelenović.