Adria i Dukat u finalu [FOTO]

04. januara 2012. 058.ba

Božićni turnir - polufinale

VIŠEGRAD – Fudbaleri Adrie iz Višegrada i Dukata iz Nove Varoši finalisti su XVIII Božićnog turnira u malom fudbalu.

Fudbaleri Adrie su u prvoj polufinalnoj utakmici savladali Rudo rezultatom 1:0. U vrlo dramatičnoj utakmici igrači oba tima pokazali su veliku borbenost na terenu, a publika na tribinama bila je i više nego zadovoljna prikazanim. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova sa po jednom ozbiljnijom prilikom na obe strane.

U drugom dijelu meča Adria je krenula dosta ofanzivnije ali bez većeg rezultata. Nakon nekoliko šuteva upućenih u okvir gola Adrie, nakon odlične kontre koju su izveli Mirković i Pavlović, pred golom ruđana najbolje se snalazi Jovanović koji pogađa za vodstvo Adrie. Nakon jednog prekida dolazi do koškanja Pavlovića i Glavonjića a sudiji obojici pokazuje žuti karton.

Do kraja meča igrači Rudog su imali nekoliko šansi koje ne koriste koje ne koriste. Na drugoj strani vrijedno pomena je šansa Adrie iz 29. minuta kada Tasić šutira pored gola. Na kraju je ostalo 1:0 za Adriu koja zasluženo ide u finale.

Drugi meč koji je odlučivao o drugom finalisti odigrali su Dukat iz Nove Varoši i Beli orao iz Višegrada. Prvi dio igre obilježila je tvrda igra bez većih prilika na obe strane. Na samom početku drugog dijela, Radičić koristi neopreznost igrača Dukata i pogađa za 1:0. Nakon toga igra se rasplamsava. Dukat je došao do izjednačenja u 33. minutu preko Prijovića.

Nakon što je Prijović sjajno pogodio za 2:1 u 39. minutu, igrači Belog orla su pali u igri što je dovelo do još dva pogotka u njihovoj mreži. Prvo je pogodio Grbović da bi par sekundi kasnije pogodio i Gordić. Na kraju je konačan rezultat glasio 4:1 u korist varošana.

Treba napomenuti da je i ovaj put publika poprilično ispunila Gradsku dvoranu u Višegradu i da je itekako mogla uživati u odličnom fudbalu.