Drina HE pobjedila odličnu ekipu Proletera iz Teslića

10.03.2012.

Drina HE - Proleter

VIŠEGRAD – U dinamičnoj i zanimljivoj utakmici, sa sasvim različitim poluvremenima, fudbaleri višegradske Drine HE savladali su solidnu ekipu Proletera iz Teslića, rezultatom 3:2, poluvrijeme 1:2.

Gosti su poveli u 17. minutu, kada je slobodan udarac sa lijeve strane izveo Novo Papaz. Grešku golmana Govedarice vješto koristi Nedo Panić i postiže vodeći pogodak. Proleter nastavlja ofanzivnom igrom i pet minuta kasnije povećava prednost, nakon što je Janko Kulić ubacio loptu u šesnaesterac domaćih, gdje se najbolje snašao Papaz i sa pet metara pogodio mrežu domaćih.

Ali fudbaleri Drine HE ubrzo sređuju odbrambenu liniju i u 35. minutu smanjuju prednost Proletera. Slobodan udarac izvodi Mladen Tešević i preciznim udarcem matira golmana gostiju.

Domaći fudbaleri pružili su još bolju igru u drugom poluvremenu. U 47. minutu loptu sa desne strane ubacuje rezervista Dalibor Damjanović, a na odbijenu loptu natrčava Stefan Pljevaljčić i izjedačava rezultat.

Pravi rezultatski preokret desio se u 70. minutu kada je korner sa desne strane izveo Aleksandar Milović. Pred golom teslićana najbolje se snašao Igor Mirković, koji je zatresao mrežu Proletera. Bio je to konačan rezultat od 3:2, kojim je Drina HE uknjižila nova tri značajna boda, zadržavši plasman na sredini tabele.

Gradski stadio u Višegradu, gledalaca 200. Strijelci: 0:1 N.Panić u 17, 0:2 Papaz u 22, 1:2 Ml.Tešević u 35, 2:2 Pljevaljčić u 47, 3:2 Ig.Mirković u 70. minutu.

DRINA HE – PROLETER 3:2 (1:2)

Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 8. Crveni karton: Pljevaljčić (Drina HE), Žuti kartoni: Ninković, Pavlović, Ig.Mirković, Iv.Mirković i Milović (Drina HE), Blagojević, D.Panić, Popović, Jelić (Proleter).

DRINA HE: Govedarica 7, Pljevaljčić 7, Ninković 8, Pavlović 7,5, Iv.Mirković 7, Ig.Mirković 8,5, Marković 7,5, Milović 7, (od 80.minuta Šimšić -), Mutlak 7 (od 46.minuta Sekulić 7), Ml. Tešević 7 (od 46.minuta Damjanović 7), Soldar 7.

PROLETER: Hadžidžubić 6, Perišić 6 (od 46.minuta Ninković 6,5), Blagojević 5,5, D.Panić 5, Popović 6, Jelić 6, Dolić 5, Papaz 7, N.Panić 7,5, Đukanović 6, Kulić 6,5.

Igrač utakmice: Igor Mirković (Drina HE) 8,5.