Radnik odnio 3 boda iz Foče

S.Vukašinović - 08. aprila 2012. 058.ba

Sutjeska-Radnik

FOČA – Derbi u Foči bi u potpunosti ispunio očekivanja da ga glavni sudija Miloš Gigović nije pokvario sa nekoliko spornih odluka koje su direktno uticale na rezultat a odnosile su se i na domaću i na gostujuću ekipu.

Prvo poluvreme pripalo je Sutjesci koja je diktirala tempo a dobre prilike su propustili Blagojević u 2., potom Mojović u 12. i 34. minutu.

U 36. minutu gostujućeg igrača Mirkovića lopta pogađa u ruku u njegovom kaznenom prostoru, domaći igrači traže najstrožu kaznu, međutim sudija Gigović je samo odmahnuo rukama.

U finišu prvog dela su zapretili gosti u dva navrata, ali se istakao golman Sutjeske Krnojelac dobrim intervencijama.

Samo što je počelo drugo poluvreme ponovo je u centru pažnje bio sudija Gigović koji prekršaj gostujućih igrača u kaznenom prostoru Radnika nad Blagojevićem nije okarakterisao kao jedanaesterac.

Trenutak odluke desio se u 59. minutu, korner sa lijeve strane izveo je Đurić a pred domaćim golom najbolje se snašao Kujundžić i sa 5-6 metara matirao nemoćnog Krnojelca.

Do kraja utakmice domaći igrači su pokušali u nekolko navrata da ugroze gol Radnika, ali su gosti na golu imali raspoloženog Đorđića, dok su Bijeljinci ozbiljno zaprijetili iz nekolio kontranapada.

Na kraju, tačnije u 87. minutu, ponovo je na sceni bio sudija Gigović kada je jedan prekršaj gostujućih igrača nad Radom Radovićem na ivici kaznenog prostora Radnika okarakterisao kao simuliranje.

Sutjeska – Radnik 0:1 (0:0)

Strelac: Kujundžić u 59. min.