Sutjeska trijumfovala nad Laktašima

RS Sport - 22. aprila 2012. 058.ba

Sutjeska-Laktaši

FOČA – Fudbaleri Sujeske su mnogo teže nego što se očekivalo zabilježili pobjedu protiv vrlo dobrog sastava Laktaša. Domaći tim je od početka utakmice diktirao tempo, ali nakon par propuštenih prilika gosti su se prvi radovali. Laktaši su u 11. minutu izveli brz kontranapad, iskoristili smušenost domaće odbrane i preko Glišića stigli su do vođstva. Potom je uslijedila desetominutna furiozna serija Fočaka. U 14. minutu Mojović je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, u kaznenom prostoru pronašao Simića koji je sa 7-8 metara glavom pogodio gostujuću mrežu i i izjednačio rezultat na 1:1. Samo tri minuta kasnije domaći tim je vodio 2:1. Sve je lijepo po lijevoj strani uradio Muminović, napravio slolo prodor, ubacio loptu u kazneni prostor na koju je nes(p)retno reagovao Vulić i poslao je u sopstvenu mrežu. Domaći tim je povećao prednost u 22. minutu, nakon kornera u kaznenom prostoru gostiju najbolje je reagovao defanzivac Šarenac i glavom sa 5-6 metara matirao nemoćnog golmana Đurića. Gosti se nisu predavali pa su nakon brzog kontranapada i nove greške domaćih odbrambenih igrača smanjili prednost Sutjeske na 3:2, strijelac je bio Despotović. Niko tada nije mogao pretpostaviti da će to biti i kraj goleade na ovom meču.

Drugo poluvrijeme je proteklo u jalovim napadima domaćeg tima, a gosti su opasno prijetili iz brzih kontranapada. Ipak dve prilike su vrijedne pomena kada je domaći igrač Šuka u 70. minutu pogodio stativu gostujućeg gola kao i u sudijskoj nadoknadi kada se stativa Laktaša ispriječila pred udarcem Dejana Drakula. Na kraju treba istaći da je sudijska trojka na čelu sa glavnim sudijom Oliverom Ostojićem odlično obavila svoj zadatak što govore pohvale i iz gostujućeg i domaćeg tabora.