Modričani odnijeli bod iz Foče

27. maja 2012. 058.ba

Sutjeska-Modriča

FOČA – Na zatvaranju sezone Modriča Maxima nije uspjela da savlada Sutjesku iz Foče. Publika je vidjela zanimljivu utakmicu sa četiri gola, po dva na obje strane. Gosti su se prikazali u veoma dobrom svjetlu, domaćin nije imao svoj dan, pa je neriješen rezultat i najrealniji ishod ovog meča.

Modričani su bolje otvorili ovaj susret i dva puta priprijetili preko kapitena Đorđa Savića, u 10. i 18. minutu. Prvo je Darko Krnojelac dobro intervenisao, a nešto kasnije Savić je stigao do lopte prije golmana Sutjeske, šutirao iz teške pozicije, a lopta je otišla pored gola. Domaći do vođstva stižu u 30. minutu. Ranko Galešić centrirao je sa desne strane, a Branko Šešlija odlično zahvatio loptu glavom i savladao Krnojelca. Bio je to sedmi gol Šešlije u prvenstvu. U posljednjim trenucima prvog poluvremena odlična prilika za domaće. Krnojelac je pokušati da degažira loptu, pogodio je svog saigrača u leđa, ali u gužvi Šešlija, Savić i Asevedo nisu uspjeli da postignu gol.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Modriča Maxima imala je odlično šansu za povećanje prednosti. Šešlija je dodao do Asevedo, koji šutira sa desne strane i kada su svi mislili da će lopta završiti u mreži, ona pogađa stativu i odbija se u polje. Kazna za promašaje stigla je u 53. minutu. Nakon lijepog šuta Veselka Njeguša sa ruba šesnaesterca gosti stižu do izjednačenja. Svega desetak minuta kasnije uslijedio je potpuni preokret. Jovan Simić šutirao je sa preko 30 metara iz slobodnog udarca, golman Modričana Stefan Milkanović, kome je ovo bila prva utakmica u sezoni, loše je intervenisao i lopta je završila u mreži, 1:2. Konačan rezultat postavio je Dragan Jolović u 69. minutu. Dajan Ponjević izveo je korner, a defanzivac domaćih glavom donio bod svom timu.

MODRIČA MAXIMA – SUTJESKA 2:2 (1:0)

Strijelci: Šešlija u 30. i Jolović u 69. minutu (Modriča Maxima); Njeguš u 53. i Simić u 64. minutu (Sutjeska).