Sloga (D) – Drina HE 4:2

sportlive.ba - 20. maja 2012. 058.ba

Sloga - Drina HE

VIŠEGRAD – U posljednjoj utakmici pred domaćim navijačima Sloga je zabilježila pobjedu protiv Drine HE iz Višegrada rezultatom 4:2 i tako u posljednje kolo ulazi sa šansama za plasman u Premijer ligu BiH.

Na samom početku Sloga je imala dvije stopostotne prilike preko Lukića i Filipovića. Kako to obično biva poslije promašenih prilka slijedi kazna i u 7. minutu gosti dolaze u vođstvo 0:1 a strijelac je bio Boban Jevđević. U 16. minutu više od stopostotne šanse kada Filipović nije uspjeo da loptu ubaci u praznu mrežu. Samo pet minuta još jedna idealna prilika kapitena Lukića odlazi pored gola. U 32. minutu nakon greške golmana gostiju Govedarice golom Aleksića Sloga stiže do izjednačenja. Samo dva minuta kasnije potpuni preokret kada Veselinović efektnim udarcem poslije odbice sa nekih 25 metara skida paučinu sa gola Govedarice i dovodi Slogu u vođstvo 2:1. A u samom finišu tačnije u posljednjim sekundama prvog poluvremena i drugi izlet gostiju na utakmici pred gol domaćih krunisan je pogotkom a a strijelac je bio Damjanović za 2:2.

U nastavku Sloga ponovo atakuje i u 49. minutu šut Lukića brani Govedarica. A onda u 53. minutu velika radost domaćih Aleksandar Kršić lijepim golom dovodi svoj tim u novo vođstvo 3:2. Igrao se 76. minut kada nakon dosta promašenih prilika kapiten Lukić dobro reaguje na dodavanje Dujkovića zaobilazi golmana gostiju i pogađa praznu mrežu za konačnih 4:2.

-Čestitao bi svojim igračima a nije bilo lako jer je ovo treća utakmica u posljednjih 10. dana. Drina HE je pokazala da ima kvalitet.mi smo još jednom pokazali da možemo da stižemo rezultat. Otvaranje utakmice je bilo izvanredno ušli smo odmah sa šansama. Do poluvremena smo uspjeli preokrenuti rezultat a onda na kraju ono što nas muči cijelu polusezonu su ti golovi u sudijskoj nadoknadi vremena. Ja sam čestitao Drini He i rekao da je naša sudbina u njihovim rukama. Radnik je njih prije tri godine izbacio iz lige. Nadam se da će imati sportski motiv i pokazati kvalitetnu igru kao danas i da nas obraduju. –rekao je Zoran Ćurguz trener Sloge.

SLOGA – DRINA HE 4:2 (2:2)

DOBOJ – Strijelci: 0:1 Jevđević u 7, 1:1 Aleksić u 32, 2:1 Veselinović u 34, 2:2 Damjanović u 45, 3:2 A.Kršić u 53, 4:2 Lukić u 76. Stadion: Luke. Gledalaca: 350. Sudija: Ljubo Aničić (Srbac) 7,5. Pomoćnici: Željko Dragojević (Banja Luka) i Željko Latinović (Gradiška). Delegat: Zoran Kuzmanović (Čelinac).

SLOGA: Trogrlić 7, Aleksić 7,5, Bogdanović – (od 10. Dobrić 7), Filipović 7, M.Kršić 7, Vuković 7, Kokanović 7, Veselinović 7,5, A.Kršić 7,5 (od 70. Dujković 7), Rikanović 7 (od 78. Marjanović -), Lukić 7,5. Trener: Zoran Ćurguz.

DRINA HE: Govedarica 7, Bojat 5,5, Ninković 5,5 (od 71. Ml.Tešević -), Mutlak 5, Sekulić 5, Mirković 5,5, Marković 5 (od 65. Mi.Tešević -), Pljevaljčić 5, Milović 5, Damjanović 6 (od 80. Soldar -), Jevđević 6. Trener: Marko Vidaković.

Igrač utakmice: Mladen Veselinović (Sloga)