Zagrepčani nakon trilera u finalu Football Friends-a

FK Sutjeska - 03. juna 2012. 058.ba

Football Friends - Dinamo-Budućnost

Dinamo - Budućnost

FOČA – O pobjedniku Osmog Footbal Friends-a večeras će, od 20 časova na Gradskom stadionu u Foči, odlučivati kadeti zagrebačkog Dinama i reprezentacija Makedonije do 18 godina. Prethodno će se za treće mjesto boriti Budućnost i Željezničar.

U oba polufinalna meča juče su odlučivali jedanaesterci. U prvom susretu između Makedonije i Željezničara nije bilo golova, a u penal seriji Makedonci su imali više sreće (3:1).

Drugo polufinale Dinamo – Budućnost donijelo je pravu dramu. Utakmica je obilovala uzbuđenjima, lijepim akcijama i golovima, a na kraju je pobjednik odlučen sa bijele tačke. Posle 80. minuta igre, bilo je 4:4, a u penalima 5:4 za Dinamo. Budućnost je imala prednost od 2:0 i 3:1, ali su Zagrepčani bili uporni, preokrenuli su na 4:3, da bi u finišu Budućnost uspjela izjednačiti na 4:4. Podgoričani su krenuli siloviti, pa su već u 5. minutu vodili 2:0. Oba pogotka postigao je kapiten Budućnosti Nikola Jovanović, prvi u 3. minutu iz slobodnog udarca, drugi u 5. iz jedanaesterca. Zagrepčani se brzo bude i u 19. minutu, preko Domagoja Droždeka smanjuju na 2:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u sedmom minutu nastavka, nakon prečke za Dinamo, Podgoričani izvode brzu kontru i pogotkom odličnog Borisa Cmiljanića ponovo povećavaju prednost na dva gola razlike 3:1. Igrači Dinama ni tada se nisu predavali, već su svim snagama krenuli ka golu protivnika. U njihovim namjerama pomogao im je igrač Budućnosti Marko Ilinčić koji je u 50. minutu nesmotreno startovao na jednog igrača Dinama pa je zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru, tako da je Budućnost do kraja meča imala igrača manje. Neočekivano brzo, Dinamo stiže do izjednačenja. U 59. minutu, penal za Zagrepčane iskoristio je Marko Iharoš, a samo minut kasnije lijepu akciju Dinama završio je Filip Hodak pa je sve vraćeno na početak 3:3. Do potpunog preokreta, Hrvati stižu u 62. minutu. Strijelac je bio Domagoj Vlak. Iako su imali igrača manje, Podgoričani su smogli snage da se vrate u igru, pa su golom Stefana Kaluđerovića izjednačili na 4:4 šest minuta prije kraja. Jednako dramatična bila je i penal serija. Prva četiri šuta na obje strane završile su u mreži, da bi tada na scenu stupili golmani. Prvo je golman Dinama Darko Miškić odbranio penal, a odmah mu se revanširao njegov kolega iz Budućnosti Miloš Dragović. U šestoj seriji, Miškić opet brani, a Dragović biva savladana tako da u finale odlazi ekipa Dinama.

Željezničar – Reprezentacija Makedonije 0:0 – penalima 1:3 (polufinale)

Strijelci iz penala: Šljivo (Željezničar), Velkovski, Skenderović i Georgijevski (Makedonija).
Gradski stadion.
Gledalaca 1000.
Sudija Stanislav Sekulić (Foča).
Žuti kartoni: Kovačić, Hidić, Kašić, Hasković(Ž), Šiškovski i Kalanovski (RM),
Željezničar: Kjosevski, Salčin, Hadžović (Rikalo), Šljivo, Memija, Količić, Pleh (Hasković), Kovačić (Bašović), Lepir (Beganović), Hidić (Klačar), Kašić. Trener Admir Adžem.
Reprezentacija Makedonije: Šiškovski, Toševski (Petrov), Georgijevski, Zajko, Mirčevski, (Ivanov), Abazi (Nastevski), Velkovski, Kalanovski, Zakirovski, Karimani (Noveski), Skenderović. Trener:Zoran Micevski.

Dinamo (Z) – Budućnost (P) 4:4 – penalima 9:8 (polufinale)

Strijelci: 0:1 Jovanović u 3., 0:2 Jovanović u 5., 1:2 Ivanović u 19., 1:3 Cmiljanić u 47., 2:3 Murtić u 59., 3:3 Hodak u 60., 4:3 Vlak u 62. i 4:4 Kaluđerović u 7.4 min. Strijelci iz penala: Mamić, Ivanović, Burić, Hodak i Iharoš (Dinamo), Jovanović, Cmiljanić, Kaluđerović i Kažić (Budućnost).
Gledalaca 120.
Sudija Milan Krunić (Foča).
Žuti kartoni: Fiolić, Mamić, Iharoš(Dinamo), Ilinčić i Kažić (Budućnost)
Dinamo (Z): Miškić, Iharoš, Mamić, Džijan, Knezović (Omazić), Hidak, Žabec, Fiolić (Topić), Murić (Burić), Boškaj (Vlak), Droždek. Trener: Jozo Bandić.
Budućnost (P): Dragović, Kruščić (Gazivoda), Radonjić, Banović, Kaluđerović, Nenezić (Milošević), Kažić, Ivanović (Radišević), Ilinčić, Jovanović, Cmiljanić. Trener: Igor Lukovac.

Sutjeska (F) – Crvena zvezda (B) 0:0 – penalima 3:4 (meč za plasman od 5-8 mj.)

Strijelci iz penala: Simović, Kostović i Sekulović (Sutjeska), Miketić, Iličić, Mladenović i Gruić (Crvena Zvezda)
Gledalaca 1 200.
Sudija Siniša Marković (Foča)
Žuti kartoni: Višnjić i Sekulović (Sutjeska) Aleksić i Mladenović (Crvena zvezda)
Sutjeska (F): Milanović (Filipović), Ćubić (Milanović), Višnjić (O.Pljevaljčić), Marković, Simović, Kostović, N.Pljevaljčić, Sekulović, Vukadinović (Božović), Mojović, Ivanović. Trener: Filip Ikonić.
Crvena Zvezda (B): Đorđev (Manojlović), Iličić, Radmanović, Luković (Bajović), Cvetković (Gruić), Kukoljac, Žerađanin (Mladenović), Šarčević (Aleksić), Miketić, Jovanović, Živanović. Trener: Mile Jovin.

Sarajevo – Vojvodina (NS) 1:4 (meč za plasman od 5-8 mj.)

Strijelci: 0:1 Makarić u 29., 0:2 Bajić u 34., 0:3 Gaćinović u 54., 1:3 Novaković u 61. i 1:4 Aldić u 6.1 min.
Sudija Mirko Stojanović (Foča).
Žuti kartoni. Čalija (Sarajevo), Spremo (Vojvodina)
Sarajevo: Plakalo, Sijamija, Čalija, Zukić, Zulčić, Dželo (Rešidović), Radovac (Mešić), Hamzić, Handžić (Aldić), Burović (Novaković), Kurtanović (Divović). Trener: Muhidin Teskeredžić.
Vojvodina (NS): Ivić, Joksimović (Ilić), Kočović (Milinković), Katanić (Korać), Kremenović, Babić, Asani, Makarić, Bajić, Kasović (Stoisavljević), Spremo (Gaćinović). Trener: Vladimir Gaćinović.

FINALE

Finale Dinamo – Makedonija igra se večeras od 20 časova. Meč za treće mjesto Željezničar – Budućnost počinje dva sata ranije. Za peto mjesto boriće se Crvena zvezda i Vojvodina, a za sedmo Sutjeska i Sarajevo.