Sutjeska remizirala sa Željom

FK Sutjeska - 14. jula 2012. 058.ba

Sutjeska - Željezničar

FOČA – Na Gradskom stadionu u Foči gostovao je šampion BiH, sarajevski Željezničar.

Pred oko 500 gledalaca, Sutjeska i Željo su u prijateljskom odmjeravanju snaga odigrali neriješeno 1:1. Sarajlije su povele u 8. minutu pogotkom korpulentnog Mirsada Ramića, a Sutjeska je izjednačila u 71. minutu golom Vladimira Radovića. Fočanskim fudbalerima bila je to prva kontrolna utakmica, a Željezničaru jedna od glavnih provjera pred gostovanje Mariboru iduće sedmice u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona.

Trener Sarajlija, Amar Osim kaže da je meč sa Sutjeskom bio dobar trening i da je rezultat u drugom planu;

– Željo i Sutjeska već duže od 30 godina imaju prijateljske odnose i ovaj meč je nastavak te tradicije. Rezultat nam nije bio bitan, imali smo priliku da iskoristimo dobar teren i svjetla. Sutjeska se više trudila nego mi, što je i razumljivo. Ima tu par interesantnih igrača koje poznajem od ranije. Domaćin je pokazao da, kada igraš sa jačim od sebe, a kada si motivisan da ta razlika ništa ne znači. Mi ćemo se u Mariboru napeti kao žabe i pokušaćemo da prođemo bar jedno kolo, što bi bio priličan uspjeh, s obzirom na poziciju našeg fudbala – rekao je, u svom stilu, Osim.

Sutjeska je bila ravnopravan rival osvajaču duple krune. Iako treniraju tek desetak dana, Fočaci su pokazali visok nivo fizičke spreme, a i igra je bila na zadovoljavajućem nivou. Posebno se istakao golman Darijan Matović, povratnik u ekipu, koji je sjajnim intervencijama spriječio šampione BiH da trijumfuju u Foči.

Trener Sutjeske, Dragan Radović zadovoljan je onim što su prikazali njegovi igrači;

– Dobro smo istrčali utakmicu, što je u ovoj fazi priprema meni najbitnije. Ima tu dosta materijala, možemo napraviti dobru ekipu. Moramo popraviti disciplinu u igri – rekao je Radović.

U okviru priprema za narednu prvoligašku sezonu, Sutjeska će igrati sa još jednim premijerligašem. Za 27. juli, zakazan je meč sa Čelikom iz Zenice.

Sutjeska – Željezničar 1:1

Strelci: 0:1 Ramić Mirsad u 8.minutu (Željezničar) 1:1 Radović Vladimir u 71. minutu (Sutjeska)
Stadion: Gradski stadion Gledalaca: 500, Sudija: Sekulić Stanislav,
Pomoćnici: Davidović Goran i Gabela Nermin

SUTJESKA: Matović, Tasić, Filipović, Novaković, Simić, Drakul N, Radović R, Mojović, Papaz, Muminović, Radović V, igrali još: Tadić, Drakul R. Trener: Dragan Radović

ŽELJEZNIČAR: Bukvić, Joši, Stanić, Čutuk, Vasilić, Tomić, Bekrić, Brković, Čolić, Ramić, Pehilj, igrali još: Antulović, Čolić, Kvesić, Svraka, Jamak, Bešlija, Selimović, Zeba, Adilović. Trener: Amar Osim

Igrač utakmice: Matović Darjan

Završeni radovi na krovnoj konstrukciji

Gradski stadion u Foči ovih dana dodatno je uljepšan. Krovna konstrukcija je po krajevima obložena limenim pločama, a sa čeone strane je postavljen natpis FK Sutjeska. Krupnim plavim slovima, u ćiriličnoj i latiničnoj varijanti ispisano je ime kluba, a sa obje strane natpisa postavljen je grb Sutjeske, čime je čitav kompleks stadiona dobio mnogo ljepši izgled. Gradski stadion sada posebno lijepo izgleda noću, s obzirom da su slova na krovu tribine svijetleća. Završeni su i ostali radovi na novom dijelu tribina, postavljanjem metalne ograde u svečanim ložama. Ljubitelji fudbala, prvi put u novom ambijentu, imali su priliku da uživaju u meču između Sutjeske i jednog od najvećih klubova u BiH, sarajevskog Željezničara.