Modriča – Sutjeska 3:1

02. septembra 2012. 058.ba

Sutjeska-Modriča

FOČA – Veoma dobrom igrom fudbaleri Modriča Maxime stigli su do tri boda protiv Sutjeske i tako prekinuli seriju neuspjeha protiv Fočaka. Nova domaća pobjeda vinula je tim Nikole Nikića u sami vrh tabele. Modričani sada dijele lidersku poziciju sa Kozarom iz Gradiške, koja ima nešto bolju gol razliku.

U prvih pola časa igre gledaoci su vidjeli veliku borbu na sredini terena. Izglednih prilika nije bilo sve do 35. minuta, kada je Njegoš Despotović uputio centaršut, Jovan Vujanić sjajno je zahvatio loptu, ali je golman gostiju Darjan Matović refleksno reagovao i loptu ramenom izbacio u korner. Stopostotna šansa za goste uslijedila je tri minuta kasnije. Novo Papaz munjevito je pretrčao Aleksandra Kostadinovića, šutirao, ali je Milan Petrović krajnjim naporom spasio svoj gol. U nastavku akcije Despotović je centrirao u peterac Sutjeske, lopta je prošla paralelno sa gol linijom, ali niko nije uspio da je skrene u mrežu. Ipak, bolju igru Modričani su krunisali u posljednjim trenucima prvog dijela igre. Stojan Tomić izveo je slobodan udarac sa lijeve strane, u velikoj gužvi pred golom Matovića najprisebniji je bio Vujanić i zatresao mrežu za 1:0.

Nije dobro počelo drugo poluvrijeme za domaće. U 57. minutu Petrović je bespotrebno napustio gol-liniju, izašao daleko i srušio Vladimira Radovića, pa je sudija Ljubiša Kuvalja pokazao na jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Darko Mitrović. Ipak, samo šest minuta kasnije, domaći ponovo vode. Nezadrživi Despotović prošao je Filipovića po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac, gdje je Đorđe Savić pokušao petom savladati čuvara mreže Sutjeske. Lopta se odbila na drugu stativu ravno do Spasoja Savkića, koji pogađa za 2:1. U 70. minutu utakmica je riješena. Filip Filipović sapleo je Despotovića u kaznenom prostoru gostiju, Kuvalja je ponovo pokazao na „kreč“, a Savić postavio konačnih 3:1.

MODRIČA MAXIMA – SUTJESKA 3:1 (1:0)

Strijelci: Vujanić u 45, Savkić u 63. i Savić u 70. minutu iz jedanaesterca (Modriča Maxima); Mitrović u 57. minutu iz jedanaesterca (Sutjeska).