Sutjeska nadigrala lidera

Slaviša Vukašinović - 29. septembra 2012. 058.ba

FK Sutjeska 2012

FOČA – U prosečnoj fudbalskoj predstavi Sutjeska je stigla do značajnih bodova protiv Slobode. Iako je ekipa iz Novog Grada pre susreta najavljivala da će „pregaziti“ Sutjesku ispostavilo se da su pucali u prazno jer su se na ovom meču pokazali u veoma slabom izdanju i zabilježili tek dvije poluprilike što je veoma malo za ekipe koja je do ovog kola bila lider na tabeli.

Sutjeska je diktirala tempo celim tokom susreta u prvom delu dobre prilike su propustili Knežević u 10., potom Mojović u 16., pa ponovo Knežević u 22., a potom Vladimir Radović u 33. i Krunić u 36. minutu.

Svoj prvi udarac na gol Sutjeske gosti su uputili tek u 40. minutu kada je šut Steva Kovačevića sa 18 metara odbranio domaći golman Matović.

I drugo poluvreme je počelo terenskom inicijativom domaćeg tima, u 53. minutu nakon ubacivanja Muminovića sa leve strane zamalo su zakasnili Knežević i Mojović da ubace loptu u mrežu gostiju.

Trenutak odluke desio se u 66. minutu, korner sa desne strane izveo je Simić, a najbolji strelac domaćeg tima Darko Mitrović je glavom sa 5-6 metara pogodio desni ugao gola Slobode.

Minut kasnije Fočaci su mogli povećati vođstvo, ponovo je Muminović lepo prošao po levoj strani, ubacio u kazneni prostor gostiju do Mojović koji je sa desetak metara šutirao a njegov udarac završio koji centimetar pokraj stative gostiju.

Od 78. minuta Sutjeska je igrala sa deset igrača jer je radi drugog žutog kartona isključen Bojan Petković. Ipak domaći igrači su smogli snage i sačuvali rezultat do kraja utakmice.

Sutjeska – Sloboda (NG) 1:0

Strelac: Darko Mitrović u 66 min.