Mladost vratila bodove

Sreten Mitrović - 16. oktobra 2012. 058.ba

FK Mladost

ROGATICA – Od našeg posljednjeg javljanja fudbalski drugoligaš Mladost odigrao je još dvije prvenstvene utakmice i što je najznačajnije osvojio četiri nova boda. Sa gostovanja kod Jedinstva u Brčkom došli su uzdignute glave. Pobijedili su sa 1:0 i brže nego što je iko očekivao nadoknadili bodove koje su nesretno izgubiliu susretu sa Vlasenicom na domaćem terenu. Gol za Mladost dao je Darko Rosić.

U tek minulom 10. kolu, koje je odigrano prošlog vikenda, Mladost je bila domaćin trenutno prvoplasiranom u ligi Napretku iz Donjeg Šepka. Od ove utakmice strepjeli su svi od igrača do rukovodstva kluba. Valjda je to i razlog da se u utakmicu sa renomiranim timom ušlo maksimalno angažovano i to se isplatilo. Prvak se na stadionu Sportsko-rekreacionog centra nije naigrao. Čak šta više tek u 78 minutu uspio je da izjednači rezultat na 1:1 što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Gol za Mladost na ovoj utakmici postigao je najbolji pojedinac Stefan Spajić u 26 minutu. U ostalom dijelu utakmice smjenjivale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani. Pogodaka nije bilo pa je neriješen rezultat i najpravedniji ishod ove utakmice.

Na ovoj utakmici Mladost je igrala u sastavu: Dražen Ljubinac, Dejan Nikolić, Nanad Tošović, Zlatko Rajak, Stefan Spajić, Danko Cerović, Bojan Obradović, Slobodan Đurović, Darko Rosić, Mićo Rajak, Milija Rajak.

Od 75 minuta Đurovića je zamijenio Dejan Sokolović, a od 89 minuta Spajića Darko Nerić.

Uz Stefana Spajića i svi ostali fudbaleri Mladosti igrali su solidno. Ipak izdvajamo golmana Ljubinca, povratnika u ekipu Miću Rajaka, Nikolića, Tošovića, Zlatka Rajaka, Cerovića i Rosića.

U preostala tri kola do kraja jesenjeg dijela prvenstva Mladost ima težak raspored. Ide u goste Jedinstvu u Brodac i Mladosti u Bogutovo Selo, a u zadnjem kolu domaćin je Glasincu 2011 iz Sokoca.