Sutjesci uklet domaći teren

Glas Srpske - 14. oktobra 2012. 058.ba

Sutjeska - Čelik

Arhiva: Sutjeska – Čelik

FOČA – Fudbaleri Sutjeske ponovo su razočarali svoje navijače i u duelu sa Kozarom poraženi su rezultatom 1:2 što im je već treći neuspjeh na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Iako su najavljivali borbu za titulu i plasman u Premijer ligu BiH, Fočaci poslije deset odigranih kola zauzimaju razočaravajuće 12. mjesto.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, iako je na obje strane viđeno po nekoliko prilika za gol. Ipak, sve bitno u ovom meču desilo se u drugih 45 minuta. Pet minuta poslije pauze bilo je dovoljno gostima da stignu do prednosti. Aleksandar Malbašić uposlio je Dejana Maksimovića, koji pogađa za 1:0. Ipak, svega pet minuta kasnije tim iz Gradiške stiže do izjednačenja. Rukom u svom kaznenom prostoru igrao je Ognjen Dragičević, a sudija Velibor Vidaković pokazao je na jedanaesterac. Siguran sa „bijele tačke“ bio je Radan Muminović i izjednačio na 1:1.

Konačan rezultat 15 minuta prije kraja postavio je defanzivac gostiju Darko Medić lijepim udarcem poslije asistencije Zlatana Bosnića.

Treba dodati da su dosta prigovora na suđenje imali domaći igrači i stručni štab, smatrajući da su oštećeni za dva jedanaesterca.