Sutjeska nakon penala bolja od Slobode

Slaviša Vukašinović - 17. oktobra 2012. 058.ba

FK Sutjeska 2012

FOČA – U odloženom meču osmine finala kupa RS Sutjeska je tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Slobodu iz Mrkonjić Grada i plasirala se u četvrfinale.

U vrlo dobroj fudbalskoj predstavi prvi su do vođstva stigli gosti. Igaro se 43. minut, Travar je sa desne strane u kaznenom prostoru domaćeg tima pronašao Dimitrijevića koji je sa 7-8 metara pogodio mrežu domaćeg tima.

Tek što je počeo drugi dio utakmice, tačnije u 49. minutu, Sutjeska stiže do izjednačenja. Slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je Mojević. Golman gostiju Ilić samo je vrhovima prstiju zahvatio loptu koja je potom završila u lijevom uglu gola Slobode.

U 56. minutu Muminović je oboren u kaznenom prostoru Mrkonjićana, sudija Soknić je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku, i opet se ispostavilo staro pravilo da igrač koji je fauliran ne treba da izvodi penal. Muminović je slabo šutirao i lopta je završila u naručju gostujućeg golmana Ilića.

Tri minuta kasnije Sutjeska je u potpunosti preokrenula rezultat. Solo prodor napravio je mladi Krunić, šutirao sa 16. metara i zatresao mrežu gostiju iz Mrkonjić Grada.

Kao da je postalo nepisano pravilo da Sutjeska u svakom susretu bude kažnjen isključenjem. U četiri poslednja meča fočanski igrači su završavali utakmice sa igračem manje, tako je bilo i u ovom duelu kada je Filipović nepropisno startovao nad Ćulumom a Soknić mu pokazao put u svlačionicu.

I konačno kada su svi očekivali kraj meča i prolazak Sutjeske u naredni krug uslijedila je dobra akcija gostiju u 90. minutu. Travar je sa lijeve strane uposlio Stijepića koji je glavom sa 5-6 metara pogodio mrežu Sutjeske za izjednačenje.

Usledilo je izvođenje jedanaesteraca, od domaćih igrača precizni su bili Mitrović, Mojović i Simić dok je Krunić šutirao preko gola. U ekipi Slobode sa penala su pogodili Radoja i Travar a promašili su Stijepić, Inđić i Dimitrijević.

Sutjeska (F) – Sloboda (MG) 2:2 penalima 5:4

Strelci: 0:1 Dimitrijević u 43; 1;1 Mojović u 49; 2:1 Krunić u 59; 2:2 Stjepić u 90. min.