Sutjeska – Podrinje 1:1

Slaviša Vukašinović - 27. oktobra 2012. 058.ba

Sutjeska - Čelik

Arhiva: Sutjeska – Čelik

FOČA – U prosečnoj fudbalskoj predstavi bez previše povoljnih prilika za postizanje pogodaka Sutjeska i Podrinje su podijelili bodove što je i najrealniji ishod ovog meča.

Tako su Fočaci ponovo razočarali verene navijače a osim toga kolo pre kraja prvog dela prvenstva učvrstili su mesto pri dnu tabele i na proleće ih očekuje grčevita borba za opstanak umesto ambicioznih šampionskih najava sa početka prvenstva.

Prvi deo utakmice protekao je sa par poluprilika i sa jedne i sa druge strane. Ipak gosti su se prvi radovali u 42. minutu, nakon kornera u kaznenom prostoru domaćeg tima najbolje se snašao Aleksandar Kovać i glavom sa 7-8 metara posalo loptu u levi ugao gola Sutjeske.

U nastavku utakmice smo videli nešto bolju igru a domaći tim je stigao do izjednačenja u 63. minutu, korner sa leve strane izveo je Simić u šesnestercu gostiju pronašao najboljeg strelca domaćeg tima Darka Mitrovića koji je sa tri četiri metra ugurao loptu u mrežu Podrinja.

Najbolju priliku za trijumf igrači Sutjeske su propustili u 71. minutu kada je nakon ubacivanja iz slobodnog udarca Mojović pronašao Papaza a ovaj iz neposredne blizine nije uspio da pogodi gol ekipe iz Janje.

Strelci: 0:1 Kovać u 42; 1:1 Mitrović u 63. min.