Mladost i Drina HE bez pobjednika

Mladost - Drina HE

ROGATICA – U veoma teškim uslovima na terenu prekrivenim snijegom drugoligaš Mladost iz Rogatice i član Prve lige RS Drina HE odigrali su veoma kvalitetnu i borbenu kontrolnu utakmicu.

Višegrađani su stigli do vođstva u 20. minutu kada je nakon dobre akcije nesmotrenost odbrane domaćeg tima iskoristio Damjanović. Mladost je izjednačila u 44. minutu. Slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je Rosić i pogodilo desni ugao gola Drine HE.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 52. minutu, ponovo su gosti ostvarili prednost. Vilaret je šutirao sa petnaest metara i zatresao mrežu gola Rogatičana. Samo što su krenuli sa centra igrači Mladosti ponovo stižu do izjednačenja. Asistirao je Nerić, a Rosić je po drugi put poslao loptu iza leđa golmana Drine HE.

Mladosti je ovo bila treća provjera pred proljećnje okršaje. Ranije su odigrali neriješeno sa Glasincom 0:0, a izgubili su od fočanske Sutjeske 1:0, dok je ekipa Drine HE odigrala prvu kontrolnu utakmica pred nastavak prvenstva.

MLADOST (R) – DRINA HE 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Damjanović u 20,1:1 Rosić u 44, 1:2 Vilaret u 52. i 2:2 Rosić u 53. minutu.
Stadion: Pomoćno igralište SRC Rogatica.
Gledalaca: oko 100.
Sudija: Milovan Žižović (Rogatica).

MLADOST (R): Rac, Z. Rajak, Ž. Mihajlović, Đerić, Ćaćić, Sokolović, Balčaković,  Šubara, Tošović, Obradović, Rosić. Igrali su još: Ljubinac, F. Mihajlović, Janjić, Klisura, Bjelaković, Zimonjić, Nerić, Ćuzulan.

DRINA HE: Govedarica, Bojat, Iv. Mirković, I. Šimšić, Ml. Tešević, Guzina, Mi. Tešević, Tomić, Soldar, Damjanović. Igrali su još: Milisavljević, Bojanović, Milović, Pljevaljčić, Sekulić, Mirković, Pavlović, Vilaret, Savić, Đukić.