Ivan Mirković postigao gol za pobjedu

23.03.2013.

FK Drina HE

VIŠEGRAD – U veoma interesantnoj i do kraja neizvesnoj utakmici fudbaleri Drine HE su zabilježili minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu protiv veoma čvrste ekipe Modriča Maksime. Ovim trijumfom domaći tim je najavio bijeg iz opasne zone.

Višegrađani su stigli do vođstva u ranom otvaranju utakmice, tačnije u 11. minutu, praktično iz prve ozbiljnije prilke.

Udarac iz ugla sa lijeve strane izveo je Guzina, stvorila se velika gužva u protivničkom kaznenom prosoru, golman Petrović je nakratko odbijo loptu na koju je natrčao Ivan Mirković i sa 5-6 metara je smjestio u mrežu Modriča Maxime.

Malo ko je očekivao u tim trenutcima da će to biti i konačan ishod ovog meča.

Višegrađani su nastavili sa dobrom igrom u prvom dijelu pa su prilike propustili Damjanović u 16. i 20., kao i Guzina u 24. minutu. Gosti su ozbiljnije zaprijetili preko Asanovića u 28. i Došlića u 44. minutu.

I u nastavku susreta oba tima su prikazala dobru igru, gosti su mogli do izjednačenja u 51. minutu ali udarac Asanovića je odbranio Govedarica.

Drina HE je mogla povećati prednost u 57. minutu preko Vilareta a najveću priliku Višegrađani nisu realizovali u 84. minutu kada je slobodan udarac sa 20 metara izveo Mladen Tešević a njegov šut je zaustavila desna stativa gola Modričana.

Drina HE – Modriča Maxima 1:0 (1:0)

Strijelac: Iv.Mirković u 11. min.