Drina HE deklasirala Slobodu

24.08.2013.

Drina HE - Sloboda

VIŠEGRAD – Fudbaleri Drine HE su na najbolji način otvorili novu sezonu pred svojim navijačima i sa ubjedljivih 4:0 deklasirali novogradsku Slobodu.

Iako su gosti od 14. minuta utakmice bili hendikepirani jer im je isključen defanzivac Milan Gavrilović to nimalo nije umanjilo odlično izdanje Višegrađana u ovom meču.

Žilav otpor Slobode trajao je do samog finiša prvog poluvremena, nakon što su domaći fudbaleri propustili četiri-pet odličnih prilika prva radost je stigla u 44. minutu. Loptu je u kazneni prostor gostiju ubacio Tasić, gdje je pronašao Igora Mirković koji je zaplivao kroz vazduh i glavom poslao loptu u mrežu ekipe iz Novog Grada.

Samo minut kasnije domaći fudbaleri su udvostručili prednost. Napad Slobode na sredini terena presjekao je Marković, idealno uposlio Rosića koji je napravio slalom kroz odbranu gostiju, prevario i golmana Svjetlicu i poslao loptu u prazan gol.

Drina HE je nastavila sa atacima i u drugom dijelu a ponovo je finiš bio uspješan za Višegrađane. Igrao se 81. minut, Marković je opet bio uspješan asistent, uposlio je Damjanovića a ovaj je sa 16 metara pogodio lijevi donji ugao gola Slobode.

Konačan rezultat postavio je kapiten Pavlović, on je nakon kornera rezanmtnim šutem sa 7-8 metara zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:0.

Drina HE – Sloboda(NG) 4:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Ig.Mirković u 44; 2:0 Rosić u 45: 3:0 Damjanović u 81: 4:0 Pavlović u 89. min.