Drina HE nastavila uspješnu seriju

12.10.2013.
FK Drina

Foto arhiva

VIŠEGRAD – Jedan od najinteresantnijih susreta devetog kola prvenstvenog karavana RS u potpunosti je ispunio očekivanja. Drina HE je slavila i protiv gatačke Mladosti i potvrdila da dobri rezultati Višegrađana u tekućem šampionatu nisu slučajnost.

U vrlo dobroj fudbalskoj predstavi sve je riješeno u prvih 45 minuta. Počelo je dobrom prilikom Guzine u 3. a potom i Rosića u 5. minutu.

Domaći tim je stigao do prednosti u 8. minutu. Llijep prodor po desnoj strani napravio je Gedeon Guzina, prevario dva-tri odbrambena igrača gostiju u kaznenom prostoru, pronašao Tasića koji sa 7-8 metara zatresao mrežu Gačana.

Gosti se nisu predavali pa su u 19. minutu stigli do izjednačenja. Pušara je presjekao napad domaćeg tima, krenuo sam prema golu Drine HE, u šesnaestercu nesebično uposlio Ćeranića koji sa desetak metara pogađa gol Višegrađana.

U 32. minutu ponovo su se radovali domaći igarači. Tasić je sa lijeve strane kao rukom pred golom Mladosti uposlio Guzinu koji se vinuo kroz vazduh i glavom sa 5-6 metara savladao prezimenjaka na golu gostiju Slobodana Guzinu.

Dva minuta kasnije ponovo je na sceni najbolji akter ovog susreta Gedeon Guzina. Ušao je sam neometan u kazneni prostor gostiju gdje ga je srušio golman Mladosti, vrlo dobri sudija Zoran Soknić je bez razmišljanja pokazao na bjelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Tasić za konačnih 3:1.

U drugom dijelu utakmice gosti su bili opasniji. Ćeranić je zaprijetio u 56., 69. i 72. minutu, međutim bio je neprecizan kao i Prelo u 79. minutu.

Domaći igrači su zadovoljni vođstvom iz prvog dijela pametnom igrom čuvali stečenu prednost na kraju su zasluženo trijumfovali i sačuvali mjesto u vrhu tabele.

DRINA HE – MLADOST (G) 3:1 (3:1)

Strelci: 1:0 Tasić u 8.; 1:1 Ćeranić u 19.; 2:1 Guzina u 32.; 3:1 Tasić u 34. (11 m).