HE na Drini poražene u Tuzli [VIDEO]

10.11.2013.

HE na Drini u Tuzli

VIŠEGRAD – Odbojkašice HE na Drini poražene su juče na gostovanju u Tuzli od domaće  ekipe Tuzlafarme rezultatom 3:2 (25:13, 25:16, 24:26, 19:25, 15:11).

Tuzlanke su bolje otvorile meč i došle do prednosti od 2:0 u setovima. Prvi set domaće su dobile rezultatom 25:13. Odbojkašice Tuzlafarma nisu dozvolile gošćama da nametnu svoju igru, te ubjedljivo dobijaju prvi set. Istu igru ponovile su i u nastavku. One su drugi set dobile rezultatom 25:16, te tako stvorili visoku prednost pred nastavak meča.

Iako se očekivalo da domaći tim osvoji i treći odlučujući set, gošće iz Višegrada su odigrale sjajan set. U igri “poen za poen”, domaće su došle na korak od trijumfa. Pri reuzltatu 24:23 i prvoj meč lopti, odbojkašice He na Drini su zaigrale sjajno.

Nakon sjajne igre u trećem setu koje su dobile u svoju korist (24:26), odbojkašice iz Višegrada dobijaju čevrti set 19:25, i u odlučujući peti set ulaze sa dosta samopuzdanja.

U odlučujućem petom setu domaći tim je imao više strpljenja i riješio meč u svoju korist. Višegrađanke su se držale do polovine petog seta kada je na semaforu stajalo 8:8. Nakon toga, Tuzlanke kreću agresivnije i dolaze do vrlo bitne pobjede, rezultatom 15:11 i konačnim 3:2 za ekipu Tuzlafarm.