27.11.2013.

KK Rogatica

Šesti trijumf u nizu

ROGATICA – Košarkaši Rogatice su definitivno najprijatnije iznenađenje tekućeg šampionata u prvoligaškom karavanu RS.

Nastavljena je uspješna serija, u odloženom susretu zabilježili su šestu vezanu pobjedu protiv „fenjeraša“ Budućnosti i i učvrstili poziciju pri vrhu tabele.

Početak susreta nije nagovještavao da će Rogatičani lako stići do nove pobjede. Domaći sastav je odlično otvorio utakmicu, istina gosti su napravili nekoliko grešaka i pomogli Bijeljincima da prvu četvrtinu riješe u svoju korist sa 7 poena razilke, bilo je 23:16.

U drugoma periodu vodila se uglavnom izjednačena borba, gosti su za nijansu bili bolji i uspjeli da umanje razliku pa se na odmor otišlo pri rezultatu 40:35.

U nastavku sureta potpuno druga slika na terenu, košarkaši Rogatice su odlično odigrali odbranu pa su dozvolili domaćim igračima da samo pet puta poentiraju u trećoj četvrtini koja je završena vođstvom gostiju 45:47.

U posljednjoj dionici sve kockice su se uklopile, potpuna inicijativa Rogatičana donijela im je i novi trijumf pa je na kraju semafor pokazivao rezultat 57:66.

U domaćem sastavu bolji od ostalih bio je Kupusović sa 19 poena, dok su se u sastavu Rogatice istakli Mrkajić sa 18 i Kovač sa 17 postignutih koševa.

KK Budućnost (B) – KK Rogatica 57:66
23:16, 17:19, 5:12, 12:19

Sportska dvorana u Bijeljini.
Gledalaca 100.
Sudije: Petković i Vujadin (Banjaluka), Vujadinović (Bratunac).

Rogatica: Kojić, N.Okiljević 14, Mrkajić 18, Balčaković, Puhalac, Tešević 7, Fulurija, S.Okiljević 1, Kosorić 4, Milidrag 6, Kovač 17.

Budućnost: Kupusović 19, Savić 10, Janković 2, Zarić 12, Kecman 14, Marković, Milinković, Golijanin, Đaković, Korać.